Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

Szanowni Państwo!

Oddaję w Państwa ręce nową formę komunikacji. Poprzez panel "Pytania do burmistrza" będziecie mogli, nie wychodząc z domu, zapytać o sprawy Was nurtujące, a dotyczące naszego miasta.

By usprawnić naszą komunikację będą obowiązywać pewne reguły, które zostały zawarte w "Regulaminie pytań".

Serdecznie zachęcam do korzystania z panelu.

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak

 • 17.04.2021 19:50

  Swd są

  Projektowana

  Kiedy wyasfaltowana będzie ulica projektowana

  19.04.2021 12:08

  Burmistrz

  Na ulicy Projektowanej nie jest planowana inwestycja polegająca na ułożeniu warstw bitumicznych między innymi  z uwagi na zaplanowaną budowę sieci wodociągowej.

 • 30.03.2021 08:58

  Mieszkaniec ul Pawiej

  Poprawa drogi

  Dzień dobry jako następny mieszkaniec ulicy Pawiej pytam jako kolejny kiedy będą fundusze na poprawę ulicy po której aktualnie można jeździć quadami.chce zaznaczy że w Żarkach robią drogi gruntowe np ul Jagodowa...może trzeba zapytać władze skad pozyskują fundusze bo Myszków stoi w miejscu.

  19.04.2021 11:44

  Burmistrz

  Droga w ul. Pawiej posiada nawierzchnię gruntową. Ślad jezdni w znacznej części przebiega po działkach o nieuregulowanym stanie prawnym co zgodnie z obowiązującymi przepisami zabrania wykonania remontu. Gmina co roku prowadzi bieżącą konserwację dróg gruntowych polegającą na doraźnym wyrównaniu wybojów. Obecnie przygotowywana jest procedura ogłoszenia przetargu na wyżej wymienione roboty. Po wyborze oferty i poznaniu cen jednostkowych  można będzie dokonać wyboru dróg wymagających w pierwszej kolejności konserwacji.

  W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań dotyczących remontu ul. Pawiej zachęcam do osobistej rozmowy telefonicznej, skontaktować należy się pod numer telefonu: 34 313 26 82.

 • 24.03.2021 23:11

  Małgorzata Nawrocka

  Zarejestrowanie samochodu dla pracownika sluby zdowia

  Witam Panie Burmistrzu Mam prośbę o przyspieszenie zarejestrowania samochodu który jest mi niezbędny do pracy w Szpitalu Wojewodzkim Nadmieniam że pracuje w Sosnowcu Termin który mi wyzaczono do zarejestrowania to 27 04 2021.Proszę o odpowiedź czy jest to możliwe Pozdrawiam

  31.03.2021 07:57

  Burmistrz

  Rejestracja samochodów nie należy do kompetencji pracowników Urzędu Miasta. W tej sprawie proszę kierować pytanie do Starostwa Powiatowego w Myszkowie. 

 • 13.03.2021 11:22

  Mateusz

  Odwodnienie

  Dzień dobry. Panie burmistrzu chcial bym zapytać o to do kogo należy sie zgłosić w sprawie wykonania rowu melioracyjnego przy ulicy gospodarczej. Zadaję pytanie po raz drugi ponieważ pierwsze nie zostalo opublikowane.

  15.03.2021 14:28

  Burmistrz

  Rów o którym Pan pisze nie jest rowem melioracyjnym lecz przydrożnym i należy do Gminy.    

 • 24.02.2021 16:08

  Grzegorz

  Ulica Pawia, poprawa drogi

  Witam, Panie Burmistrzu proszę o poważną odpowiedz czy i kiedy nastąpi jakakolwiek poprawa nawierzchni na ulicy Pawiej w dzielnicy Nowa Wieś ? Nadmienię tylko, iż w chwili obecnej przejazd jest praktycznie niemożliwy zarówno od strony torów PKP jak i w śladzie prowadzącym w lesie, od ul Koziegłowskiej, gdzie wytyczone są nawet objazdy zamkniętych okolicznych dróg. Proszę o odpowiedz

  15.03.2021 14:27

  Burmistrz

  W związku ze zmianami w prawie o zamówieniach publicznych związanych z uruchomieniem platformy zakupowej nie ogłosiliśmy dotąd przetargu na remont dróg gruntowych i bitumicznych. Po rozstrzygnięciu przetargu i wyborze oferty na to zadanie, opublikujemy listę dróg do realizacji.

 • 12.02.2021 08:33

  Mieszkanie

  Fotowoltanika i pompy ciepła

  Dzień dobry. Panie Burmistrzu dużo teraz na stronie urzędu miasta piszecie i głosicie o wymianie pieców. A moje pytanie czy będzie dofinansowanie na fotowoltanikę i pompy ciepła. Jak Pan pamięta były składane wnioski ma montaż panieli fotowoltanicznych oraz kolektorów słonecznych. Systemy ww. zostały zamontowane ale część wniosków złożonych przez mieszkańców nie doczekała się realizacji. Czy ów mieszkańcy mogą liczyć, że projekt ma szansę na dalszą realizację? A drugie pytanie czy miasto przewiduje dofinansowanie do pomp ciepła. Zostałem sam zakwalifikowany do wymiany pieca na piec peletowy, ale wolałbym zamontować pompę ciepła. A z tego co wiem, że jeżeli wymienię piec to nie będę mógł już zakwalifikowany np. do innego projekt.

  15.03.2021 14:25

  Burmistrz

  Czekamy na ogłoszenie konkursu na te zadania przez Urząd Marszałkowski. Gdyby jednak chciał Pan złożyć wniosek na dofinansowanie na pompy ciepła i fotowoltaikę w ramach rządowego programu Czyste powietrze to służymy pomocą. Pod numerem telefonu 34/313-26-82 w. 165 uzyska Pan informację i wsparcie w przygotowaniu wniosku. 

 • 04.02.2021 09:49

  Mateusz

  Podtopienie dzialki

  Dzień dobry Panie burmistrzu chcial bym zapytać do kogo należy sie zgłosić o wykonanie rowu melioracyjnego przy ulicy gospodarczej? Poniewaz obecnie takiego nie ma i cała woda płynie ulica a nadmiar podtapia moja działkę. Pozdrawiam,

  15.03.2021 14:24

  Burmistrz

  Rów o którym Pan pisze nie jest rowem melioracyjnym lecz przydrożnym i należy do Gminy.    

 • 31.01.2021 22:55

  Pytający

  Wywóz nieczystości

  Dzień dobry, Mam 2 pytania odnośnie nowej firmy, która obsługuje obecnie wywóz nieczystości. 1) Mimo selekcji śmieci zmieszane i odpady bio nowa firma ładuje 2 kosze do 1 samochodu co powoduje ich zmieszanie. W takim razie jaki jest sens segregacji ww odpadów na posesji? Czy tak ma to wyglądać? proszę o odpowiedź bo może czegoś nie wiem 2) w harmonogramie nie widzę wywozu odpadów wielkogabarytowych.Czy tego nie będzie czy będzie podane w osobnym terminie? z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

  15.03.2021 14:23

  Burmistrz

  Nie wiem jak w tym przypadku, lecz firma odpierająca odpady dysponuje pojazdami, które są  wyposażone w środku, w odpowiednie przegrody segregujące odpady. Odbiór gabarytów odbywać się będzie w przyszłym półroczu. Terminy odbioru pojawią się w harmonogramie na II półrocze. 

 • 24.01.2021 20:32

  Marcin

  Odpady.

  Witam Panie Burmistrzu, Jak długo obecna firma będzie odbierać odpady z terenu naszego miasta? Ledwie zaczęli, a już dali się poznać z jak najgorszej strony. Na ulicy Okrzei jeszcze wczoraj były nieodebrane worki z odpadami segregowanymi. Ja nie dostałem w tym tygodniu nowych worków. Czyli rozumiem, ze zamiast segregować mam wrzucać wszystko do pojemnika na zmieszane? Jakby tego było mało pracownik firmy odbierającej odpady z taką siła "postawił" po opróżnieniu pojemnik na popiół, że skrzywił kalpę, która teraz się nie domyka oraz jedno z kółek, które od tej pory się nie obraca. Szkoda, że nie można tutaj załączyć zdjęć. Teraz pasowałoby kazać pracownikom firmy, żeby sami zabierali pojemnik z posesji, bo ja nie zamierzam wlec pojemnika, który nie jeździ na ulicę. To, że wrzucają worki z odpadami segregowanymi razem z popiołem, to już chyba wszyscy wiedzą.

  26.01.2021 10:17

  Burmistrz

  Firma Wywóz Nieczystości oraz Przewóz Ładunków Wiesław Strach z Częstochowy wygrała przetarg na wywóz odpadów i zgodnie z umową ma świadczyć nam usługi do 31 grudnia 2022 r. Problemy związane odbiorem odpadów, zaskutkowały z mojej strony karą nałożoną na Wykonawcę. Na naszej stronie internetowej jest podany numer telefonu, pod który można i należy zgłaszać wszelkie uzasadnione reklamacje. Niestety, startujący w przetargu poprzedni odbiorca, którego partnerem było nasze SANiKO, dał wysoką cenę, a tym samym przegrał postępowanie przetargowe. Kwota jaką zaoferował obecny Wykonawca pozwoliła nam na utrzymanie kwoty za odbiór odpadów na tym samy poziomie, co rok temu. Jestem w stałym kontakcie z Wykonawcą i nie jest mi obojętne w jaki sposób jest wykonywana usługa, stąd nałożone kary. Mam nadzieję na poprawę zgodnie z naszymi oczekiwaniami i najwyższą jakością usług. Problem dotyczący uszkodzonych pojemników proszę zgłaszać do nas, pod numer telefonu 34/313-26-82 w. 171.

 • 18.01.2021 16:31

  Mieszkanka

  Fotowoltaika

  Dzień dobry! Panie burmistrzu czy w tym roku będą dofinansowania do fotowoltaiki? Jeżeli tak to od kiedy będzie można składać wnioski? Pozdrawiam

  26.01.2021 10:14

  Burmistrz

  Dofinansowania są wynikiem ogłaszanych konkursów przez Urząd Marszałkowski. Jeżeli takowy się ukaże będziemy i my składać wnioski. Z uwagi na uruchomienie nowej perspektywy finansowej w UE, pierwszych konkursów należy się spodziewać w przyszłym roku. 

Poprzednia strona

|

1

|

2

|

3

|

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.