Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

Szanowni Państwo!

Oddaję w Państwa ręce nową formę komunikacji. Poprzez panel "Pytania do burmistrza" będziecie mogli, nie wychodząc z domu, zapytać o sprawy Was nurtujące, a dotyczące naszego miasta.

By usprawnić naszą komunikację będą obowiązywać pewne reguły, które zostały zawarte w "Regulaminie pytań".

Serdecznie zachęcam do korzystania z panelu.

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak

 • 02.10.2021 20:41

  Jan

  Znaki drogowe

  Oddano do użytku łącznik z ul. 11 Listopada do SP nr 5. Przy zjeździe z ul. 11 Listopada stoi znak ograniczenia prędkości do 30 km, pół metra za nim znak oznaczający drogę osiedlową, co ogranicza prędkość do 20 km. Gdzie tu logika?? Chodzą tamtędy liczni piesi, w tym dzieci, wiec powinien zostać tylko znak oznaczający drogę osiedlową, co ogranicza prędkość do 20 km i daje pierwszeństwo ruchu po jezdni pieszym!

  04.10.2021 14:50

  Burmistrz

  W docelowej organizacji ruchu obowiązuje znak z ograniczeniem prędkości do 30 km/h oraz znak strefa ruchu. Znak oznaczający drogę osiedlową został dzisiaj usunięty.

 • 02.10.2021 10:31

  Chris

  Dziura

  Od miesięcy widzę na chodniku na prawo od wejścia na cmentarz od ul. Sikorskiego wyrwane płytki. Dziura ma długość ok. 3 metrów. Szczególnie nocą osoby starsze mogą tam połamać nogi! Nie mówiąc o tym, że źle to świadczy o władzach miasta, które w takim miejscu nie potrafią zadbać o naprawę chodnika! Gdzie jest Straż Miejska? Czy Panowie Strażnicy muszą się poruszać tylko samochodami? A nie łaska czasem przejść się po mieście, by zauważyć takie rzeczy? Jeszcze nie widziałem pieszego patrolu Straży Miejskiej choć mieszkam tutaj wiele lat. Inna sprawa: od kilku lat piękne zegary przy dworcu kolejowym są tylko atrapą. Zgłaszałem to wiele razy do PLK, ale cóż znaczy głos szarego obywatela... Dlaczego UM w imieniu mieszkańców nie interweniuje w PLK? Inną wagę ma na pewno takie zgłoszenie niż moje!

  04.10.2021 14:49

  Burmistrz

  Ulica Sikorskiego jest w zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg, zgłosiliśmy interwencję. Naprawę zegara zgłaszaliśmy już dawno, jak widać właściciel ma inny pomysł. Straż Miejska porusza się również pieszo. To, że czasami się czegoś nie widzi, nie dowodzi, że tego nie ma. 

 • 24.09.2021 09:13

  Mieszkaniec

  Fatalna Mała Szpitalna

  Panie Burmistrzu obiecał Pan, że ulica Mała Szpitalna zostanie wyremontowana, a przynajmniej załatane dziury w drodze. Minęło pół roku i w tym temacie nie ma żadnych ruchów. Zagrożenie wielokrotnie zostało potwierdzone przez Policję na Krajowej Mapie Zagrożeń. Liczę na Pana, proszę nie zrażać do siebie swoich wyborców. Pozdrawiam.

  04.10.2021 14:47

  Burmistrz

  Na ul. Mała Szpitalna, zarówno na odcinku bitumicznym jak i gruntowym, wczesną wiosną były prowadzone remonty uzupełniające.

 • 17.09.2021 18:21

  Chris

  Rewitalizacja centrum

  Co się dzieje ws. rewitalizacji centrum miasta? Konkurs dawno rozstrzygnięty i cisza. Może Pan zacznie w końcu informować mieszkańców o dalszych działaniach w tej sprawie, o ile takowe w ogóle są ;)

  04.10.2021 14:46

  Burmistrz

  29 marca podpisaliśmy umowę na wykonanie dokumentacji. Trwa weryfikacja wielobranżowej koncepcji, uwzględniającej podział zadania inwestycyjnego na etapy (obszary), z uwzględnieniem zaleceń pokonkursowych Sądu Konkursowego oraz naszych uwag. Zakończenie całości prac projektowych wg. umowy, to połowa przyszłego roku.

 • 13.09.2021 20:39

  Nowakowski Waldemar

  naprawa nawierzchni drogi Odlewniczej

  Witam Panie Burmistrzu kiedy mieszkańcy przy ulicy Odlewniczej doczekają się wykonania jako takiej nawierzchni aby można tą drogą przejechać już nie mówię o chodniku. Obecna droga wygląda jakby to miał być poligon dla samochodów wojska - dziura na dziurze. Dla nas mieszkających przy niej a także dojeżdżających do nas osób to czyste wyzwanie. Nie życzył bym Panu mieszkać przy takiej drodze i przejechać choć raz dziennie po jej nawierzchni. Niech się Pan zlituje i postara się by w końcu powstała tu nawierzchnia odpowiednio utwardzona jeśli się niemożna asfaltowej.Ale nie tak jak to miało miejsce 2 lata temu kiedy to zasypano piachem dziury a po tygodniu było jak wcześniej. Panie Burmistrzu proszę niech Pan choć raz przejedzie tą droga a daję słowo że postara się Pan by naprawić jej nawierzchnię. Pozdrawiam i oczekuję Pana na naszej ulicy. Nowakowski Waldemar

  04.10.2021 14:45

  Burmistrz

  Jesteśmy przy końcu robót naprawczych na drogach gruntowych. W ubiegłym roku poprawialiśmy nawierzchnie na ul. Odlewniczej, lecz jak widać wymaga ona naprawy w innej technologii. Jeżeli po analizie finansowej starczy nam pieniędzy, to poprawimy nawierzchnię w tym roku. W przeciwnym razie, po złożeniu budżetu na rok 2022 i wysokości nakładów na remont dróg gruntowych i bitumicznych, będziemy wiedzieć, które z dróg będziemy remontować.   

 • 11.09.2021 08:28

  Jan

  Wylewanie nieczystości na ulicę

  Panie Burmistrzu, dlaczego firma, z którą miasto ma podpisaną umowę na wywóz nieczystości Bio zrzuca skiszoną i śmierdzącą zawartość płynną na ulice naszego miasta? Za każdym razem po przejeździe "śmieciarki Bio" pozostawiane są mokre zrzuty śmierdzącej substancji, która śmierdzi przez kilka dni. Problem dotyczy szczególnie uliczek przy domkach jednorodzinnych - przykład z ostatniego tygodnia ul. Średnia. Być może nie jest Pan właściwym adresatem zgłoszenia tego problemu i lepszym byłby sanepid lub policja.

  04.10.2021 14:43

  Burmistrz

  Firma świadcząca usługę wywozu odpadów komunalnych została upomniana, co do jakości świadczenia usługi oraz została zobligowana do sprawdzenia pojazdów odbierających odpady.

 • 08.09.2021 12:40

  Mieszkaniec

  Korty tenisowe

  Panie Burmistrzu Na jakim etapie jest budowa kortów tenisowych na stadionie miejskim? Pieniądze z budżetu partycypacyjnego są, dodatkowo miasto otrzymało w marcu br 1 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rozpoczęcie inwestycji miało się rozpocząć w 2020 r, jest wrzesień 2021 i nic nie ruszyło!

  04.10.2021 14:40

  Burmistrz

  Trwają prace projektowe, które mają się zakończyć do 30 października. Po tym terminie zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy. Wydłużenie tego etapu prac spowodowane było wykonaniem operatu wraz z uzyskaniem pozwolenia wodno-prawnego przez MOSiR.  

 • 01.07.2021 14:45

  Chris

  Ławeczka...

  Od paru miesięcy widzę zdewastowaną ławkę przed głównym wejściu do UM. Jakiś wandal brutalnie wyrwał z niej deskę. Zastanawia mnie, że ani Pan Burmistrz, ani Pana pracownicy nie zainteresowali się naprawą ławki przez tak długi czas. Przecież widzi to każdy, kto idzie do UM. Ławka jest w miejscu, które powinno być wizytówką miasta. Niby drobiazg, ale jednak to signum temporis... jak najgorzej świadczy o gospodarzach miasta...

  28.07.2021 12:49

  Burmistrz

  Dziękuję za czujność i zgłoszenie problemu. Usterki zostały już naprawione.

 • 20.05.2021 02:46

  Marjan P.

  Likwidacja szamb.

  Witam. Zrobiono drogę ul. Kościuszki w kierunku Żarek z całą infrastrukturą umożliwiającą podłączenie odpływów ściekowych dla dróg przyległych. Kiedy następne prace i tym samym likwidacja szamb.

  28.07.2021 12:52

  Burmistrz

  Prace projektowe związane z następnym etapem podłączenia do wybudowanej kanalizacji sanitarnej w ul. Kościuszki zostały zlecone umową Nr ZP.272.14.2020 z dnia 29.05.2020r. na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej m.in. budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Sienkiewicza, Mickiewicza, Staszica, (odcinki od Sobieskiego do Kościuszki), Sobieskiego (od ul. Sienkiewicza do ul. Prusa ), ul. Prusa (od ul. Sobieskiego do ul. Kościuszki). Planowany termin odbioru dokumentacji projektowej to 30.11.2021 r. Po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń zostanie rozpoczęta procedura przetargowa na wykonanie robót budowlanych, gdzie po ich zakończeniu będzie możliwość przyłączenia posesji do nowo wybudowanej kanalizacji sanitarnej. Jednocześnie nadmieniam, że w dniu 12.01.2021r. została zawarta umowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla II etapu obejmującego m.in. budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Prusa, ul. Jana Pawła II (od ul. Słowackiego do ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Kraszewskiego, ul. Kazimierza Wielkiego - etap II”. Planowany termin wykonania dokumentacji dla II etapu to 30.09.2022 r.

 • 17.05.2021 14:03

  Chris

  Przywileje dla zaszczepionych

  Sugeruję, by wzorem innych miast, np. Wałbrzycha, wprowadzić zniżki dla mieszkańców na imprezy kulturalne i sportowe organizowane przez miasto. Można też dać takim osobom ulgi w komunikacji miejskiej, dodatkowe punkty dla dzieci w przedszkolach publicznych itp. W ten sposób zachęcimy do akcji szczepień. Uprzedzając kontrargument antyszczepionkowców: osoby niezaszczepione nie będą dyskryminowane tylko będą mieć takie prawa jak do tej pory!

  28.07.2021 12:52

  Burmistrz

  Szanując wolność podejmowania decyzji oraz indywidualność każdego mieszkańca naszego miasta, nie będziemy wprowadzać profitów za zaszczepienie się. Zależy nam na tym, by społeczność Myszkowa była zjednoczona a nie podzielona, a co za tym idzie nie będziemy jej dzielić na zaszczepionych i niezaszczepionych.

Poprzednia strona

|

1

|

2

|

3

|

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.