Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

Szanowni Państwo!

Oddaję w Państwa ręce nową formę komunikacji. Poprzez panel "Pytania do burmistrza" będziecie mogli, nie wychodząc z domu, zapytać o sprawy Was nurtujące, a dotyczące naszego miasta.

By usprawnić naszą komunikację będą obowiązywać pewne reguły, które zostały zawarte w "Regulaminie pytań".

Serdecznie zachęcam do korzystania z panelu.

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak

 • 08.08.2022 06:38

  Mieszkaniec

  Zakłócenie życia nocnego przy dotyku jury

  Witam Panie Burmistrzu , kto to wymyślił aby w porach nocnych aż do samego rana rozgrywać mecze siatkarskie . Z piątku na sobotę było głośno , okrzyki i te lampy które oświetlany wnętrza domów . po tygodniu ciężkiej pracy chyba należy się uczciwy odpoczynek ale przy takim hałasie i oświetleniu noc miałem z głowy . Ja rozumiem młodzież niech grają ale na Boga niech się to odbywa w porach dziennych . Bardzo proszę o stosowną interwencję. Pozdrawiam

  09.09.2022 11:00

  Burmistrz

  Nocny Turniej Piłki Plażowej to impreza ogólnopolska i jest organizowana od czterech lat. Przykro mi z powodu zarwanej nocy, lecz tego typu zawody są raz do roku. Mam nadzieję, że okaże Pan zrozumienie i nić sympatii dla tego przedsięwzięcia.   

 • 04.08.2022 11:42

  Dagmara Stelmach

  Termin odpowiedzi na złożona prosbe

  Witam jaki jest termin na jakąś odpowiedz,jakiś odzew na złożona prosbe do burmistrza w biurze podawczym dni 01.08.22

  09.09.2022 10:59

  Burmistrz

  Terminy załatwiania spraw określa art. 35 Kodeksu Postępowania Administracyjnego, który mówi m.in., że załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania.

 • 15.07.2022 15:45

  Pawel

  Wiata przystankowa

  Witam panie burmistrzu czy powstanie wiata przystankowa na ul Kościuszki w stronę żarek

  09.09.2022 10:45

  Burmistrz

  Przebudowa drogi wojewódzkiej nie zakładała usytuowania nowych wiat przystankowych, a jedynie zatoczki autobusowe.

 • 05.07.2022 20:04

  Mieszkaniec

  Dziury po zimie

  Witam Panie Burmistrzu , kiedy będą łatane dziury po zimie. Zawsze ubytki były wycinane i ładnie ubijane asfaltem Pozdrowienia

  12.07.2022 08:24

  Burmistrz

  Trwa remont dróg gminnych.

 • 23.06.2022 12:32

  Przemysław

  Pytanie o drogi 4z4

  Druga sprawa to od kilku tygodni przez Mrzygłód jest wzmożony ruch ciężarówek ("4-oś"), wywożą pozostałości hałdy z dawnego Mystalu na budowę nasypów obwodnicy Zawiercia. Za chwilę nowa nawierzchnia na ulicach Gruchla, Koronacyjna, Nadrzeczna zostaną zniszczone. Pobocza już są rozjechane w okolicy mostu na Warcie. Proszę o reakcję władz Miata

  12.07.2022 08:23

  Burmistrz

  Z drogi gminnej, jak ze wszystkich pozostałych dróg publicznych, mogą korzystać wszyscy, co wynika z art. 1 ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U. 2021 poz. 1376 z późn. zm.): z drogi publicznej może korzystać każdy, zgodnie z jej przeznaczeniem, z ograniczeniami i wyjątkami określonymi w tej ustawie lub innych przepisach szczególnych. Ponadto, drogi gminne stanowią sieć dróg, po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 8 ton. Ograniczenie tonażu stosuje się przed odcinkami dróg, których nośność jest niewystarczająca dla przejazdu pojazdów dopuszczonych do ruchu bez ograniczeń.
  W orzecznictwie sądów administracyjnych oznacza to, że jedyną przesłanką umieszczenia znaku ograniczenia tonażu jest nośność drogi (por. wyrok WSA w Łodzi z dnia 13.08.2019r. o sygn. akt III SA/Łd 532/19, CBOSA). W uzasadnionych przypadkach znak ten może być stosowany również w związku z istnieniem przy drodze obiektów zabytkowych lub innych, dla których wstrząsy wynikające z ruchu ciężkich pojazdów są szkodliwe. W omawianym rejonie brak jest takich przesłanek, zatem wprowadzenie ograniczenia tonażu w ciągu proponowanych dróg gminnych tj. ul. Gruchli, ul. Koronacyjnej, ul. Włodowskiej i ul. Nadrzecznej - wymaga badań rzeczywistej nośności drogi.

  W kwestii naprawy drogi gminnej w ul. Nadrzecznej, informuję, iż Wykonawca robót drogowych zadania pn. Remont drogi gminnej w ciągu ul. Nadrzecznej w Myszkowie w ramach dobrej współpracy z Gminą Myszków zgodził się na dokonanie naprawy nawierzchni jezdni, której uszkodzenie nie jest spowodowane złym wykonaniem robót. Czynnikami generującymi uszkodzenia w  drodze są materiał, ruch pojazdów oraz klimat co wynika z treści zapisów Katalogu Przebudów i Remontów Nawierzchni Podatnych i Półsztywnych. Wybór sposobu i zakresu naprawy nawierzchni musi być oparty o prawidłową ocenę stanu nawierzchni i ustalenie rodzaju i przyczyny uszkodzeń. Bez przeprowadzenia badań, o których mowa powyżej nie da się stwierdzić co jest przyczyną powstałych uszkodzeń. 

 • 23.06.2022 12:32

  Przemysław

  Pytanie o drogi 3z4

  (gdzie były pobierane pieniądze na remont tej drogi lub firma po zakończonej inwestycji naprawiała szkody,jeśli nie było podpisane pozwolenie za kilka dni montowany był znak ograniczenia do 3,5t). Pytanie czy Myszków zadbał tutaj o swój interes w takiej postaci? Czy naprawa tej drogi będzie w tym roku wykonana?

  12.07.2022 08:21

  Burmistrz

  Odpowiadając na wszystkie trzy pytania informuję, że do PKP wysłaliśmy kolejne pismo o naprawę nawierzchni, zniszczonej podczas inwestycji kolejowej.

 • 23.06.2022 12:31

  Przemysław

  Pytanie o drogi 2z4

  Sam wcześniej pracowałem przy budowie infrastruktury i w innych miastach- gminach zaraz po pojawieniu się samochodów ciężarowych gmina zwracała się do wykonawcy robót o podpisanie pozwolenia na transport towarów drogami gminnymi

  12.07.2022 08:21

  Burmistrz

  Odpowiadając na wszystkie trzy pytania informuję, że do PKP wysłaliśmy kolejne pismo o naprawę nawierzchni, zniszczonej podczas inwestycji kolejowej.

 • 23.06.2022 12:29

  Przemysław

  Pytanie o drogi 1z4

  Dzień Dobry, Panie Burmistrzu chciałem zapytać o drogę która prowadzi do dworca kolejowego w Mrzygłodzie, firma która budowała dworzec oraz wykonywała remont linii kolejowej "rozjeździła" lokalne drogi wożąc tysiące ton kruszywa, betonu i innych materiałów budowlanych. I tak to zostało- czy jest jakiś plan naprawy tej drogi?

  12.07.2022 08:21

  Burmistrz

  Odpowiadając na wszystkie trzy pytania informuję, że do PKP wysłaliśmy kolejne pismo o naprawę nawierzchni, zniszczonej podczas inwestycji kolejowej.

 • 19.06.2022 18:31

  Mieszkaniec Myszkowa

  dziury ul. Kilińskiego Myszków

  Witam i chcę zapytać o ul. Kilińskiego w Mrzygłodzie. Po ulewie z dnia 16.06.2022 r. ulica jest tak zniszczona, że tyko patrzeć jak jakiś mieszkaniec połamie nogi albo zniszczy samochód. Obecnie w nawierzchni sa dziury na głebokość ok. 50 cm. Proszę zwrócić uwagę stosownym osobą , które były odpowiedzialne za odbiór tej ulicy po wykonaniu nawierzchni. Gdy jest ulewa to ta ulica odprowadza wode z całego rynku. Czy pańscy podwładni tego nie wiedzieli planując remont tej drogi. A może nie przewidzieli , że będą lały deszcze. Proszę o pilną reakcję bo jak dojdzie do katastrofy i ktoś trafi do szpitala to nie będzie nikt z Urzędnu mógł powiedzieć, żę nie widzieliśmy o problemie. Zapraszam Pana na ul. Kilińskiego i sam pan oceni na jakiego bubla miasto wydało pieniądze podatników. Pozdrawiam i liczę na natychmiastową reakcję bo bezpieczeństwo mieszkańców powinno być dla każdego priorytetem.

  12.07.2022 08:19

  Burmistrz

  Ułożenie Rynku w Mrzygłodzie i brak odwodnienia sprawia, że przy większych opadach deszczu ulice położone poniżej Rynku, są zalewane. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, zleciłem poprawę nawierzchni. Zgodnie z umową firma wykona prace naprawcze do 15 lipca br.

 • 01.06.2022 11:36

  mieszkaniec

  wymiana oświetlenia ul. Klonowa i Sadowa

  Dzień dobry. Panie Burmistrzu wymieniane były oprawy oświetleniowe w ciągu ulic Klonowa i Sadowa. Czy nie można było zamontować dodatkowych opraw przy wjeździe w ul. Sadową oraz na zakręcie i na wysokości żłobka w ul. Klonowej. Miejsca te po zmroku są trochę zaciemnione i pieszy ubrany na ciemno jest mało widoczny szczególnie na zakręcie w ul. Klonowej

  12.07.2022 08:17

  Burmistrz

  Zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową na bazie, której jest realizowana inwestycja pod nazwą: "Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Myszków - II etap" na wnioskowanych przez Pana słupach elektroenergetycznych nie ma przewidzianych do zamontowania opraw oświetlenia drogowego w ramach ww. inwestycji.

Poprzednia strona

|

1

|

2

|

3

|

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.