Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

Szanowni Państwo!

Oddaję w Państwa ręce nową formę komunikacji. Poprzez panel "Pytania do burmistrza" będziecie mogli, nie wychodząc z domu, zapytać o sprawy Was nurtujące, a dotyczące naszego miasta.

By usprawnić naszą komunikację będą obowiązywać pewne reguły, które zostały zawarte w "Regulaminie pytań".

Serdecznie zachęcam do korzystania z panelu.

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak

 • 13.01.2023 19:42

  Dawid

  Centrum Handlowe

  Co wiadomo o Centrum Handlowym w Myszkowie?

  20.01.2023 12:54

  Burmistrz

  Rozpoczęto budowę obiektu handlowego na „Polach Będuskich”. Według niewiążących informacji, ma się tam znajdować stacja paliw, McDonalds i sklepy handlowe. Przy otwarciu, zobaczymy jakie. 

 • 12.01.2023 12:20

  Mieszkaniec

  Numery kont za opłaty za śmieci

  Dzień dobry Panie Burmistrzu kiedy mieszkańcy otrzymają prawidłowe numery kont na opłaty za śmieci. Zmienili Państwo numery kont tylko zapomnieliście przesłać do mieszkańców, a odsetki to z chęcią będziecie naliczać za opóźnienia w opłatach

  20.01.2023 12:53

  Burmistrz

  Zmiany kont bankowych są wynikiem zmiany banku. Opłaty za śmieci można dokonywać do 20 stycznia, a informacje o zmianie kont otrzymaliście Państwo zaraz po nowym roku.  

 • 28.12.2022 18:27

  Rowerzysta

  ścieżka rowerowa

  Dzień dobry, Chciałbym się dopytać odnośnie ścieżki rowerowej na terenie Myszkowa i jej dzielnic. Czy są na to jakieś przeznaczone fundusze i związane z tym plany (z budżetu miasta lub innych instytucji). Czy jest to na ten moment realna inwestycja? Pytanie dotyczy połączeń: Pierwsza część z Myszkowa Centrum do Myszków-Mrzygłód, oraz druga cześć połączenie Gminy Myszków z Gminą Zawiercie do np Hotelu Villa Verde. Co do drugiego etapu, kiedyś dostałem informację od GDDKiA że w trakcie przebudowy drogi 791 będzie taka ścieżka. Niestety po kilku latach dostałem sprostowanie, że to była pomyłka i nie będzie to realizowane. Wiele osób chodzi i jeździ rowerem na drodze 791 oraz w stronę Myszkowa. Połączenie dwóch sąsiednich gmin byłoby korzystne dla wszystkich. Pozdrawiam

  20.01.2023 13:11

  Burmistrz

  Na terenie Myszkowa najbliżej do realizacji są obecnie ścieżki rowerowe: w ulicy Zamenhoffa w związku z przebudową tej drogi oraz w ramach przebudowy powiatowej drogi w ulicy Krasickiego (ścieżka planowana jest do ulicy Spacerowej w Mrzygłodzie). Jako członek Subregionu Północnego, uczestniczyliśmy w konsultacjach planowanego przebiegu regionalnej trasy rowerowej nr 609, która pozwoli połączyć Myszków m.in. z Zawierciem i Żarkami. Przebieg trasy 609 zakłada połączenie Mrzygłodu z Zawierciem ulicą Nierada. Gmina Myszków podpisała również list intencyjny z Gminą Poręba potwierdzający wolę współpracy na rzecz realizacji ścieżki rowerowej łączącej obie gminy. Ponadto prowadzimy rozmowy z instytucjami, od zgody których zależy możliwość przebiegu ścieżek rowerowych, ponieważ niektóre odcinki nie przebiegałyby po terenach należących do Gminy Myszków.

 • 06.12.2022 07:40

  JÓZEF

  OŚWIETLENIE ULICZNE

  SZANOWNY PANIE BURMISTSZU WIEM ŻE BURMISTRZ MA WAŻNIEJSZE SPRAWY NIŻ ZAJMOWANIE SIĘ LATARNIAMI ULICZNYMI ALE PRZEZ PÓŁ ROKU ZGŁASZANIA AWARI 2 LAMP NA UL. PIĘKNEJ OD NR 76 DO NR 90 W ZAKŁADCE ZGŁOŚ USTERKE POSTANOWIŁEM DO PANA NAPISAĆ Z PROŚBĄ O INTERWENCJE

  20.01.2023 12:49

  Burmistrz

  Sprawę skierowaliśmy do Tauronu, wg naszej wiedzy, lampy powinny świecić.

 • 05.12.2022 20:51

  Paulina Zaprzelska

  Ulica Pawia

  Szanowny Panie Burmistrzu, Zwracam się do Pana z prośbą, o wyrównanie naszej ulicy - tj. ul. Pawiej, w dzielnicy Nowa Wieś. Nie mamy tutaj asfaltu ale mamy bardzo dużo dziur, które płynny przejazd samochodem (a nawet rowerem) uniemożliwiają. Mówiąc wprost - źle nam się jeździ, po tej naszej ulicy jak mamy tutaj dziurę na dziurze. Długo jedziemy ten kawałek 700-800 metrów na lewo od przejazdu. Nie jeździmy lasem (tak jak na mapach widnieje ulica) ale od strony torów kolejowych (śmieciarki też od tej strony zabierają nasze worki i pojemniki z odpadami). Ulica jest w opłakanym stanie, i w związku z tym pojawia się moja ogromna prośba, żeby podziałał Pan, Panie Burmistrzu i zlecił jej wyrównanie spychaczem i walcem (czy innymi maszynami przeznaczonymi do takich prac). Byłby to dla nas, mieszkańców naszej ulicy, miły prezent na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Z góry dziękuję za zrozumienie i pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. Z poważaniem, Paulina Zaprzelska

  20.01.2023 12:48

  Burmistrz

  Droga o której Pani pisze, na wskazanym odcinku, nie jest drogą gminną, nie jesteśmy też jej zarządcą, a tym samym nie możemy ponosić kosztów na terenach należących do PKP. Po raz kolejny, wysłaliśmy ponaglające pismo do PKP o wyrównanie drogi.

 • 16.11.2022 08:35

  Jan

  Cd. ścieżka rowerowa

  Niestety, słupek na mostku blokujący wjazd na ścieżkę rowerową od ul. Ogrodowej został ponownie wyłamany. Często chodzę tamtędy i już kilka razy musiałem uciekać na pobocze, bo ścieżką jechały samochody, a raz nawet quad. Kolejny słupek zostanie z pewnością wyłamany. Jedynym wyjściem jest zamontowanie przed mostkiem metalowej barierki, tak jak od ul. Jaworznickiej, z wąskim przejazdem dla rowerzystów. Proszę uprzejmie rozważyć moją propozycję.

  20.01.2023 12:45

  Burmistrz

  Przykre jest to, że niektórzy z naszych mieszkańców nie szanują nie tylko naszej pracy, ale przede wszystkim swoich pieniędzy. To z ich podatków montujemy ciągle nowe barierki. Przeanalizujemy Pana propozycję, póki co, zamontowaliśmy w tym miejscu kamery.  

 • 08.11.2022 17:53

  Myszkowianin

  Toalety

  Witam ! mam pytanie.Gdzie po zamknięciu dworca PKP można skorzystać z toalety ? Przypominam mamy XXI wiek .pozdrawiam!

  20.01.2023 12:44

  Burmistrz

  W czasie przerwy technicznej czyli od godz. 0.00 do 4.00 nie można skorzystać z szalet miejskich.

 • 04.11.2022 14:41

  Mieszkaniec

  Sprzedaż węgla.

  Czy gmina Myszków będzie brać udział w rządowym programie sprzedaży węgla dla mieszkańców w cenie do 2000 zł?

  08.11.2022 08:37

  Burmistrz

  Gmina zobowiązana ustawą, będzie sprzedawać węgiel. Jednak z uwagi na to, że Gmina nie ma żadnych narzędzi, by bezpośrednio zrealizować to przedsięwzięcie musimy posiłkować się podmiotami, które na co dzień prowadzą taką działalność gospodarczą. W pierwszej kolejności musimy przeprowadzić procedury, do których jesteśmy zobowiązani, czyli wybrać w drodze zapytania skład węglowy, który w naszym imieniu będzie prowadził sprzedaż węgla. Proszę śledzić naszą stronę internetową, na której będą pojawiać się informacje dot. sprzedaży węgla.

 • 02.11.2022 13:42

  Mieszkańcy ul.Wierzbowej

  naprawa zdewastowanej nawierzchni drogowej

  Panie Burmistrzu, kończy się budowa kładki przez rzekę za co jesteśmy wdzięczni ale bardzo prosimy o przywrócenie do stanu używalności zdewastowanych płyt wielootworowych, które firma uszkodziła podczas trwania budowy. Obecny stan nawierzchni drogowej nie nadaje się do użytkowania przez samochody w tym SANIKO jak i do ruchu pieszego. Mieszkańcy ulicy czują się niebezpiecznie.Bardzo prosimy o stosowne zadziałanie.

  08.11.2022 08:36

  Burmistrz

  Wykonawca przywróci nawierzchnię drogi do stanu sprzed budowy mostku.

 • 26.10.2022 16:41

  Stefan

  Komunikacja miejska cd.

  1. Warto przedłużyć linię nr 7 tak, żeby autobus jechał z ul. Jana Pawła II na Słowackiego na przystanek przy ul. Stolarskiej, stamtąd zawracał na Jana Pawła II i dopiero jechał na Osińską Górę. To w sumie tylko kilkaset metrów, ale to bardzo ułatwiłoby życie starszymudziom bez samochodu, którzy korzystają z rehabilitacji w Zammedzie. Dotyczy to mieszkańców dzielnicy Podlas i osiedli przy ul. Sikorskiego, którzy mają problem, żeby dostać się do Zammedu. 2. Komunikaty zapowiadające w autobusach przystanki są słabo słyszalne również dlatego, kierowcy mają włączone głośno radio. Dlaczego kierowcy w komunikacji miejskiej w Częstochowie i na Śląsku tak nie robią tylko koncentrują się na prowadzeniu pojazdu? W Myszkowie wszystko jest musi być inaczej...

  08.11.2022 08:29

  Burmistrz

  Na temat komunikatów, wypowiedziałem się w poprzedniej odpowiedzi. Natomiast od stycznia będzie nowy rodzaj komunikacji i w związku z tym nowa jej organizacja, za którą odpowiadać będzie nie Gmina, lecz Związek Powiatowo-Gminny „Jedźmy razem” przy Starostwie Powiatowym. Pana propozycję prześlę do Związku.  

Poprzednia strona

|

1

|

2

|

3

|

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.