Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

Szanowni Państwo!

Oddaję w Państwa ręce nową formę komunikacji. Poprzez panel "Pytania do burmistrza" będziecie mogli, nie wychodząc z domu, zapytać o sprawy Was nurtujące, a dotyczące naszego miasta.

By usprawnić naszą komunikację będą obowiązywać pewne reguły, które zostały zawarte w "Regulaminie pytań".

Serdecznie zachęcam do korzystania z panelu.

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak

 • 24.04.2022 12:07

  Anonymus

  Schrony

  Panie Burmistrzu gdzie w naszym mieście znajdują się schrony przeciwlotnicze? Mieszkańcy miasta mają prawo wiedzieć gdzie mogą się bezpiecznie chronić przed nalotem bombowym?

  30.05.2022 08:46

  Burmistrz

  Na to pytanie została już udzielona odpowiedź.

 • 24.04.2022 12:03

  Anonymus

  Dni Myszkowa

  Czy w tym roku będą obchodzone Dni Myszkowa?

  30.05.2022 08:44

  Burmistrz

  Działania wojenne w Ukrainie, oraz związana z tym niepewność tego, co może się wydarzyć spowodowała, że zrezygnowaliśmy z Dni Myszkowa. Ponadto Rada Miasta zdjęła w budżecie 100 tys. zł. z działań Promocji, przeznaczając te pieniądze na sport. Dzisiaj sytuacja wygląda trochę inaczej, dlatego postaramy się uatrakcyjnić wakacje w inny sposób. Będziemy proponować imprezy sportowe na Dotyku Jury, kino letnie oraz koncert na pożegnanie lata. Zależeć jednak będzie to w dużej mierze od dofinansowania sponsorów, bowiem jak wcześniej wyjaśniłem, pieniądze na imprezy plenerowe zostały nam zabrane.  

 • 29.03.2022 21:44

  Mieszkaniec Myszkowa

  oswietlenie uliczne

  WItam, problem zlamanej lampy przy osiedlu 27 na al wolnosci zglaszalem juz baaardzo dawno. Od tamtej pory wymieniono DZIALAJACE lampy na wiadukcie a przy al wolnosci na wysokosci osiedla 27 z ziemi wystaje pozostalosc po lampie podczas gdy dokola ciemno i niebezpiecznie tamtedy isc... kiedy w koncu ktos cos zrobi z tym fantem?????!

  30.05.2022 08:42

  Burmistrz

  Słup jest firmy TAURON, do której wielokrotnie zwracaliśmy się z tym problemem. Także i tym razem wysłaliśmy pismo o wymianę słupa.

 • 20.03.2022 12:42

  Anonymus

  Schrony

  Panie Burmistrzu gdzie w naszym mieście znajdują się schrony przeciwlotnicze? Mieszkańcy miasta mają prawo wiedzieć gdzie mogą się bezpiecznie chronić przed nalotem.

  30.05.2022 08:41

  Burmistrz

  Na terenie miasta nie ma schronów przeciwlotniczych.

 • 17.02.2022 09:20

  Łukasz

  Utwardzenie odcinka drogi Armi Krajowej

  Witam. w ostatnim czasie podczas topnienia śniegów na ulicy Armi Krajowej na wysokości dziełek ew.247,246,245,244 tj. drogi gminnej w obrębie Potasznia. Samochody ciężarowe zbierające oraz wywożące śmieci z terenu Gminy, zniszczyły nawierzchnię drogi utwardzonej,w chwili obecnej brak możliwości korzystania z drogi dla mieszkańców oraz osób korzystających z drogi. Zwracam się z prośbą o działanie naprawcze prowadzące do naprawy nawierzchni przez nawiezienie materiału do utwardzenia nawierzchni. Proszę o możliwie szybkie działanie w tym temacie jednostek odpowiedzialnych za stan dróg w Gminie Myszków.

  30.05.2022 08:39

  Burmistrz

  Wykonamy podwójne powierzchniowe utrwalenie drogi od ul. Folwarcznej do Jesionowej. 

 • 10.02.2022 10:01

  Chris

  Modernizacja ul. Wolności i ul. Krasickiego

  Panie Burmistrzu, bardzo proszę w imieniu wielu mieszkańców o podanie harmonogramu prac związanych z przebudową ul. Wolności i ul. Krasickiego, które mają być wykonane razem ze Starostwem. Plany przewidują podobno zakończenie tej inwestycji w już w 2023 r. Mieszkańcy chcieliby wiedzieć, co i kiedy konkretnie zostanie zrobione. Ta inwestycja jest kluczowa dla miasta, więc oczekujemy na publiczną informację na ten temat.

  30.05.2022 08:38

  Burmistrz

  Za całą inwestycję odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg i on prowadzi procedurę przetargową. Ze względu na wysoką cenę ofert ostatni przetarg został unieważniony. Z prac jakie mają być wykonywane to budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ul. Wolności, sanitarnej na części ul. Krasickiego, przebudowa oświetlenia ulicznego, budowa chodników, ścieżki rowerowej i nowej nawierzchni na obu ulicach. Jeżeli tylko będziemy mieć informacje szczegółowe, zamieścimy je na naszej stronie internetowej. Powiatowy Zarząd Dróg planuje powtórzenie przetargu. 

 • 11.01.2022 11:11

  Stanisław

  Program Czyste Powietrze

  Dzień dobry. Mam pytanie dotycące programu Czyste Powietrze. Od 1-wszego stycznia 2022 roku , jest zakaz palenia w piecach dziesięcioletnich i starszych. Czy i kiedy w Myszkowie będą kontrole pieców i egzekwowanie przepisów ustawy. Nie chcę juz wspominać jak moi poprzednicy o jakości powietrza w Myszkowie.Poprostu jest zgroza. Dziękuję.

  30.05.2022 08:34

  Burmistrz

  Straż Miejska prowadzi czynności sprawdzające, co roku zwiększam kwotę na dofinansowanie do wymiany pieców c.o. na ekologiczne. Tylko w tym roku zwiększyłem kwotę o  450 tys. zł. W wydziale ochrony Środowiska UM pracownicy pomagają mieszkańcom w wypełnieniu wniosków do rządowego programu „Czyste powietrze”. Jednak te wszystkie działania będą niczym, wobec postaw niektórych mieszkańców. 

 • 02.10.2021 20:41

  Jan

  Znaki drogowe

  Oddano do użytku łącznik z ul. 11 Listopada do SP nr 5. Przy zjeździe z ul. 11 Listopada stoi znak ograniczenia prędkości do 30 km, pół metra za nim znak oznaczający drogę osiedlową, co ogranicza prędkość do 20 km. Gdzie tu logika?? Chodzą tamtędy liczni piesi, w tym dzieci, wiec powinien zostać tylko znak oznaczający drogę osiedlową, co ogranicza prędkość do 20 km i daje pierwszeństwo ruchu po jezdni pieszym!

  04.10.2021 14:50

  Burmistrz

  W docelowej organizacji ruchu obowiązuje znak z ograniczeniem prędkości do 30 km/h oraz znak strefa ruchu. Znak oznaczający drogę osiedlową został dzisiaj usunięty.

 • 02.10.2021 10:31

  Chris

  Dziura

  Od miesięcy widzę na chodniku na prawo od wejścia na cmentarz od ul. Sikorskiego wyrwane płytki. Dziura ma długość ok. 3 metrów. Szczególnie nocą osoby starsze mogą tam połamać nogi! Nie mówiąc o tym, że źle to świadczy o władzach miasta, które w takim miejscu nie potrafią zadbać o naprawę chodnika! Gdzie jest Straż Miejska? Czy Panowie Strażnicy muszą się poruszać tylko samochodami? A nie łaska czasem przejść się po mieście, by zauważyć takie rzeczy? Jeszcze nie widziałem pieszego patrolu Straży Miejskiej choć mieszkam tutaj wiele lat. Inna sprawa: od kilku lat piękne zegary przy dworcu kolejowym są tylko atrapą. Zgłaszałem to wiele razy do PLK, ale cóż znaczy głos szarego obywatela... Dlaczego UM w imieniu mieszkańców nie interweniuje w PLK? Inną wagę ma na pewno takie zgłoszenie niż moje!

  04.10.2021 14:49

  Burmistrz

  Ulica Sikorskiego jest w zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg, zgłosiliśmy interwencję. Naprawę zegara zgłaszaliśmy już dawno, jak widać właściciel ma inny pomysł. Straż Miejska porusza się również pieszo. To, że czasami się czegoś nie widzi, nie dowodzi, że tego nie ma. 

 • 24.09.2021 09:13

  Mieszkaniec

  Fatalna Mała Szpitalna

  Panie Burmistrzu obiecał Pan, że ulica Mała Szpitalna zostanie wyremontowana, a przynajmniej załatane dziury w drodze. Minęło pół roku i w tym temacie nie ma żadnych ruchów. Zagrożenie wielokrotnie zostało potwierdzone przez Policję na Krajowej Mapie Zagrożeń. Liczę na Pana, proszę nie zrażać do siebie swoich wyborców. Pozdrawiam.

  04.10.2021 14:47

  Burmistrz

  Na ul. Mała Szpitalna, zarówno na odcinku bitumicznym jak i gruntowym, wczesną wiosną były prowadzone remonty uzupełniające.

Poprzednia strona

|

1

|

2

|

3

|

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.