Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

Szanowni Państwo!

Oddaję w Państwa ręce nową formę komunikacji. Poprzez panel "Pytania do burmistrza" będziecie mogli, nie wychodząc z domu, zapytać o sprawy Was nurtujące, a dotyczące naszego miasta.

By usprawnić naszą komunikację będą obowiązywać pewne reguły, które zostały zawarte w "Regulaminie pytań".

Serdecznie zachęcam do korzystania z panelu.

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak

 • 24.01.2021 20:32

  Marcin

  Odpady.

  Witam Panie Burmistrzu, Jak długo obecna firma będzie odbierać odpady z terenu naszego miasta? Ledwie zaczęli, a już dali się poznać z jak najgorszej strony. Na ulicy Okrzei jeszcze wczoraj były nieodebrane worki z odpadami segregowanymi. Ja nie dostałem w tym tygodniu nowych worków. Czyli rozumiem, ze zamiast segregować mam wrzucać wszystko do pojemnika na zmieszane? Jakby tego było mało pracownik firmy odbierającej odpady z taką siła "postawił" po opróżnieniu pojemnik na popiół, że skrzywił kalpę, która teraz się nie domyka oraz jedno z kółek, które od tej pory się nie obraca. Szkoda, że nie można tutaj załączyć zdjęć. Teraz pasowałoby kazać pracownikom firmy, żeby sami zabierali pojemnik z posesji, bo ja nie zamierzam wlec pojemnika, który nie jeździ na ulicę. To, że wrzucają worki z odpadami segregowanymi razem z popiołem, to już chyba wszyscy wiedzą.

  26.01.2021 10:17

  Burmistrz

  Firma Wywóz Nieczystości oraz Przewóz Ładunków Wiesław Strach z Częstochowy wygrała przetarg na wywóz odpadów i zgodnie z umową ma świadczyć nam usługi do 31 grudnia 2022 r. Problemy związane odbiorem odpadów, zaskutkowały z mojej strony karą nałożoną na Wykonawcę. Na naszej stronie internetowej jest podany numer telefonu, pod który można i należy zgłaszać wszelkie uzasadnione reklamacje. Niestety, startujący w przetargu poprzedni odbiorca, którego partnerem było nasze SANiKO, dał wysoką cenę, a tym samym przegrał postępowanie przetargowe. Kwota jaką zaoferował obecny Wykonawca pozwoliła nam na utrzymanie kwoty za odbiór odpadów na tym samy poziomie, co rok temu. Jestem w stałym kontakcie z Wykonawcą i nie jest mi obojętne w jaki sposób jest wykonywana usługa, stąd nałożone kary. Mam nadzieję na poprawę zgodnie z naszymi oczekiwaniami i najwyższą jakością usług. Problem dotyczący uszkodzonych pojemników proszę zgłaszać do nas, pod numer telefonu 34/313-26-82 w. 171.

 • 18.01.2021 16:31

  Mieszkanka

  Fotowoltaika

  Dzień dobry! Panie burmistrzu czy w tym roku będą dofinansowania do fotowoltaiki? Jeżeli tak to od kiedy będzie można składać wnioski? Pozdrawiam

  26.01.2021 10:14

  Burmistrz

  Dofinansowania są wynikiem ogłaszanych konkursów przez Urząd Marszałkowski. Jeżeli takowy się ukaże będziemy i my składać wnioski. Z uwagi na uruchomienie nowej perspektywy finansowej w UE, pierwszych konkursów należy się spodziewać w przyszłym roku. 

 • 18.01.2021 11:09

  Zatroskany mieszaniec Okrzei

  SMOG

  Dziękuję za odpowiedź. Jednak muszę przyznać, że jej treść to po prostu kopia z poprzednich odpowiedzi na moje pytania. A czy jako gospodarz zlecił Pan działania typu inwentaryzacja rodzajów palenisk w poszczególnych domach? Czy zna Pan skalę problemu? Wtedy owe liczy 200-300 wymienionych palenisk stanowiły by ułamek procentu.... A czy zlecił Pan systematyczne i kompleksowe kontrole pobierania próbek z pieców? Wtedy będzie Pan znał skalę problemu, ludzie będą czuli respekt i mówić wprost bali się palić śmieciami.. W przeciwnym wypadku nie wiem czy Myszków zdąży się oczyścić do końca XXI wieku

  26.01.2021 10:13

  Burmistrz

  To kiedy oczyścimy miasto ze smogu zależy głównie od uruchomienia kontroli paliw przez rząd. Np. w ciągu ubiegłego tygodnia, w trakcie przeprowadzanych przez Straż Miejską 35 kontroli, zdarzały się gospodarstwa, które przedstawiały legalnie zakupiony opał, a który emitował znaczne przekraczanie norm. Straż Miejska działa w ramach obowiązującego prawa i prowadzi systematyczne działania, umożliwiające nam określenie skali problemu. Jednak za całość sytuacji nie odpowiada tylko Burmistrz czy Gmina. Dokąd w składach opałowych będzie sprzedawany opał marnej jakości, dotąd same kontrole, będą tylko jednym z ogniw walki ze smogiem. Zauważam, że świadomość naszych mieszkańców z roku na rok wzrasta, lecz niestety w wielu przypadkach, trudno jest zmienić zakorzenione od lat nawyki. Zmiany zależą od nas samych.

  Co do inwentaryzacji, od 1 stycznia wszedł ustawowy obowiązek zgłaszania do Centralnej Ewidencji Emisji Budynków (CEEB,) czym palimy w piecach, zarówno w gospodarstwach jednorodzinnych jak i w zabudowie wielolokalowej. Etap zbierania informacji oraz informacji dot. emisji spalania (nominał mocy cieplnej mniejszy od 1MW) ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2021r. Za zbudowanie sieci CEEB odpowiada Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

 • 01.01.2021 12:53

  Waldemar Nowakowski

  Mostu na drodze Mrzygłodzka

  Panie burmistrzu mija już kolejny rok od zamknięcia mostu na ulicy Mrzygłodzkiej i nic w tym temacie się nie robi. Jeśli miasta nie stać na jego remont to może umożliwić ruch na zwężonym jego odcinku do połowy i przepuścić nim chociaż osobówki skoro i tak przejeżdżają tam motory i rowery ( tak to się odbywa na wielu mostach w okolicy). Pytając Pana 1,5 roku temu o ten most odpowiedział mi Pan że to musi potrwać, ale jak długo jeszcze skoro remontowane mają być inne mosty w naszym mieście a ten widocznie został zapomniany jak ważną pełni funkcję dla mieszkańców Myszkowa i nie tylko.

  26.01.2021 10:09

  Burmistrz

  Szanowny Panie, każda inwestycja musi przejść ciąg procedur, co może rodzić pewną niecierpliwość lecz są one niezbędne. Gdyby miasta nie było stać na tę inwestycj,ę to by jej nie rozpoczynało. Żyję w Myszkowie i nie trzeba mi tłumaczyć uciążliwości związanych z inwestycją drogową bądź mostową. A teraz konkrety: Pierwszy przetarg ogłosiliśmy w III kwartale 2019, który ze względów formalnych nie został rozstrzygnięty. Rozstrzygnięcie drugiego przetargu i wyłonienie wykonawcy na wykonanie dokumentacji odbyło się w styczniu ubiegłego roku. Zapis przetargowy mówił o zgromadzeniu wszystkich pozwoleń, niezbędnych do uzyskania zgody na budowę. W całej procedurze Wykonawca napotkał na trudności związane z uzyskaniem pozwoleń wodno-prawnych, które wydają Wody Polskie w Poznaniu. Wobec takiego stanu rzeczy wyraziłem zgodę na aneks do umowy, który wydłuża czas wykonania dokumentacji do kwietnia tego roku.

  Po wykonaniu dokumentacji i uzyskaniu wszystkich pozwoleń będziemy mogli rozpocząć remont mostu. Długie procedury są niezależne od działań Gminy. Covid nie ułatwił nam sprawy, dotknięte zostały nim również instytucje i urzędy, które miały wpływ na wyznaczone wcześniej terminy.             

 • 17.12.2020 19:20

  Obserwator

  Spotkania z mieszkancami

  Witam Panie Burmistrzu. W tym roku z uwagi na stan epidemiologiczny do takich spotkań nie doszło. Czy urząd Miasta przygotuję prezentacje jak co roku na temat sytuacji finansowej miasta, zrealizowanych inwestycji oraz planowanych i udostępni ta informacje/prezentacje na stronie um?

  26.01.2021 10:05

  Burmistrz

  W najbliższym czasie na naszej stronie internetowej pojawi się film podsumowujący rok 2020. Jeżeli jest taka potrzeba, po opracowaniu sprawozdania finansowego, które musimy złożyć do 10 lutego, zamieścimy taką informację na naszej stronie.    

 • 16.12.2020 22:35

  Obserwator

  RFIL

  Witam Panie Burmistrzu. Niestety gmina myszkow nie otrzymała dofinansowania z drugiego etapu rządowych funduszy inwestycji lokalnych. Na jakie wnioski gmina starła sie uzyskać dofinansowanie? Jakie są szanse na powstanie tezni na pohulance?

  26.01.2021 10:03

  Burmistrz

  W pierwszym naborze zgłosiliśmy pięć wniosków, które dotyczyły:
  - budowy kanalizacji sanitarnej, budowy wydzielonego oświetlenia ulicznego oraz przebudowy sieci wodociągowej na ul. Wolności i ul. Krasickiego w Myszkowie
  - rozwoju bazy mieszkaniowej w Myszkowie
  - rozbudowy sieci wodociągowej w Myszkowie
  - budowy jezdni w drodze osiedlowej przy Szkole Podstawowej nr 5 wraz z odwodnieniem oraz usunięcie kolizji sieci elektroenergetycznej,
  - budowy mostu w ciągu ul. Mrzygłodzkiej i kładki pieszo-jezdnej na ul. Świerkowej.

  Żaden ze złożonych wniosków nie otrzymał dofinansowania. 

  W drugim naborze złożyliśmy wnioski dotyczące:
  - budowy kanalizacji sanitarnej, budowy wydzielonego oświetlenia ulicznego oraz przebudowy sieci wodociągowej na ul. Wolności i ul. Krasickiego w Myszkowie,
  - rozwoju infrastruktury stadionu poprzez budowę budynku klubowego oraz budowę dwóch kortów tenisowych
  - budowę mostu w ciągu ul. Mrzygłodzkiej.

 • 09.12.2020 20:12

  Mieszkaniec

  Smog - zanieczyszczone powietrze

  Witam Panie Burmistrzu proszę o więcej kontroli w sprawie palenia w piecach byle czym Szczególnie na Pohulance , w okolicach Dotyku Jury potworny smród z pieców Wieczorne spacery ratuje ,,maseczka,, Bardzo proszę o zainteresowanie się sprawą , może wykorzystać drony do kontroli Pozdrawiam

  16.12.2020 12:31

  Burmistrz

  Problem smogu nasila się w mieście zwłaszcza podczas bezwietrznej pogody. W związku z pandemią koronawirusa, Straż Miejska na podstawie decyzji Wojewody Śląskiego ponownie została zaangażowana do kontroli wraz z Policją osób przebywających na kwarantannie. Dron był już wykorzystany w ubiegłym roku do badania jakości powietrza. Częstsze akcje wynajmu wykorzystania drona będziemy chcieli wprowadzić a być może nawet zakup. Jak widać gmina mierzy się z problemem smogu, o czym może Pan przeczytać także w pytaniu poniżej. Większą skuteczność uzyskamy również, jeśli sami mieszkańcy zmienią swoje nawyki, jak choćby zaczną ogrzewać swoje domy paląc tzw. metodą od góry.

 • 03.12.2020 10:12

  Zatroskany mieszkaniec Okrzei

  INFO rakotwórcze powietrze w MYSZKOWIE

  https://www.o2.pl/informacje/przerazajacy-ranking-najbardziej-rakotworcze-miasta-w-polsce-6582177680042560a Panie Burmistrzu mam nadzieję że post się ukaże i zmierzy się Pan z problemem - MYSZKÓW w czołówce niechlubnego rankingu. A smród unosi się

  16.12.2020 12:36

  Burmistrz

  Sukcesywnie prowadzimy programy wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. W gminnego programu wymiany pieców na ekologiczne skorzystało już blisko 200 mieszkańców, ponad 140 już rozliczyło się z uzyskanej dotacji. Dodatkowo w ramach 2 projektów tj. "Wymiana systemów grzewczych c.o. na systemy ekologiczne" - projekt grantowy oraz parasolowy, mieszkańcy wymieniają lub wkrótce wymienią 230 pieców węglowych na proekologiczne tj. gaz lub biomasę. Wspomnę również o projekcie solarnym czy fotowoltaice, dzięki którym na dachach domów naszych mieszkańców zamontowanych zostało odpowiednio 1118 i 245 instalacji. Wierzę, że dzięki tym działaniom proekologicznych, jakość powietrza w mieście będzie się poprawiać i już niedługo to odczujemy.

 • 13.11.2020 15:23

  Bartek

  Inwentaryzacja źródeł ciepła

  Witam Panie Burmistrzu, w 2017 roku zatwierdził uchwałę Antysmogową, która zakłada m.in. wymianę tzw. Kopciuchów do końca 2021. Problemem według mnie jest to, że część osób w ogóle nie ma świadomości, że taka uchwała jest i że będą musieli wymienić piec w przyszłym roku. Może wzorem innych gmin Miasto powinno przeprowadzić inwentaryzację źródeł ciepła, co pozwoli wytypować gospodarstwa domowe, które będą musiały wymienić piec. A miasto również będzie wiedziało do kogo można kierować informację w sprawie programów umożliwiających uzyskanie dofinansowania na wymianę ogrzewania.

  16.12.2020 12:25

  Burmistrz

  Straż Miejska podczas kontroli informuje o tej uchwale. Uchwała ta zamieszczona jest również na naszej stronie internetowej, wraz z filmami przygotowanymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. 

 • 09.11.2020 21:23

  Jacek

  e-sesja

  Dzień dobry Panie Burmistrzu Jako mieszkaniec naszego miasta z przyjemnością słucham i oglądam jak wielu mieszkańców obrad sesji Rady Miasta Myszkowa. Jednak od czasu przejścia na tryb zdalny uważam, że jest to ewidentna strata czasu i porażka strony technicznej tych obrad. Pytam z jakich łączy Pan korzysta i jakiego operatora, jak w XXI wieku mogą się odbywać obrady: jeden nie słyszy drugiego, punktowe i czasowe braki z połączeniem, brak podziału na monitorze. Przecież to podstawa komunikacji i relacji jest najważniejsza w takich momentach i jeszcze to tłumaczenie, które jest nieraz zupełnie inne niż Radni i Pan mówi. Wyświetlane wypowiedzi jeżeli już muszą być bo uwzględniają to nowe przepisy powinny być z zapisem pełno zdaniowym z odpowiednią interpunkcją i równym zapisem co do wypowiedzianego zdania. Czy to Pański pracownik odstawia taką partyzantkę - kazali to napiszę. Oglądałem wiele innych obrad sesji zdalnych i niektórym Gminą można pozazdrościć, czy my jeszcze do tego Panie Burmistrzu jeszcze nie dorośliśmy? Czy informatycy UM Myszków, których ciągle przybywa są .......?

  16.12.2020 12:22

  Burmistrz

  Urząd Miasta Myszkowa posiada stabilne łącze internetowe do prowadzenia transmisji z obrad sesji Rady Miasta w Myszkowie. Można to zaobserwować podczas tradycyjnych sesji. Niestety sesje zdalne rządzą się swoimi prawami z uwagi na zróżnicowane łącza radnych w swoich domach, co czasami powoduje problemy w komunikacji. Napisy są przygotowywane po każdej sesji na podstawie przedstawionej najkorzystniejszej oferty. Zwrócimy uwagę, aby były wyświetlane w sposób bardziej przystępny dla odbiorcy.

Poprzednia strona

|

1

|

2

|

3

|

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.