Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

Szanowni Państwo!

Oddaję w Państwa ręce nową formę komunikacji. Poprzez panel "Pytania do burmistrza" będziecie mogli, nie wychodząc z domu, zapytać o sprawy Was nurtujące, a dotyczące naszego miasta.

By usprawnić naszą komunikację będą obowiązywać pewne reguły, które zostały zawarte w "Regulaminie pytań".

Serdecznie zachęcam do korzystania z panelu.

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak

 • 10.11.2023 11:14

  Jan

  Dojazd do galerii Atut

  Jest Pan ważnym członkiem Związku Komunikacyjnego Jedźmy Razem. Wkrótce zostanie oddana do użytku galeria Atut. Dojazd do niej dotychczasową linią w kierunku Będusza i Siewierza nie załatwia sprawy. Przystanek powinien być na parkingach przy galerii, a nie z dala od niej. Szczególnie starsi ludzie i niepełnosprawni będą mieć problem, żeby z ciężkimi torbami iść na oddalony znacznie przystanek. Weźcie przykład z Auchan na Poczesnej, gdzie przystanki są tuż przy galerii. Coś Pan zrobi (zrobił) w tej sprawie?

  16.04.2024 08:52

  Burmistrz

  Jesteśmy przygotowani do wstawienia przystanku na terenie galerii Atut, czekamy tylko na wskazanie właściciela terenu, w którym miejscu.

 • 10.11.2023 10:27

  Krzysztof

  Ogólnopolska Karta Seniora

  Obiecywał Pan tutaj, że jesienią nr. Myszków przystąpi do programu Ogólnopolska Karta Seniora. Mamy 10 listopada i co się dzieje z tą obietnicą? Poza tym od 17 lipca, tj. prawie 4 miesiące, nie odpowiada Pan na pytania w tej rubryce. Jaki jest zatem jej sens? Pozdrawiam.

  16.04.2024 08:50

  Burmistrz

  Kartę Seniora można uzyskać w pokoju 105, I piętro Urzędu Miasta, zapraszam.

 • 30.10.2023 18:12

  Mieszkaniec

  Koronacyjna

  Witam Panie Burmistrzu.Mam pytanie związane z ciągłym i intensywnym ruchem pojazdów ciężarowych na ul Koronacyjnej i zniszczeń tym spowodowanych.Popękanych ogrodzeń kałuż w dziurach spowodowanych pozapadanym asfaltem w miejscach zasów wodociągowych i zniszczonych tym domofonów, zamków, furtek. Może zacznę wozić faktury do urzędu miasta?I co z ulicą Włodowską ?Kto to projektował?Kto podpisał odbiór?Ta droga jest niebezpieczna tzn. wąska. Czy musi dojść do tragedii?Skrzyżowanie z drogą nadrzeczną to też jakaś porażka. Ostatnio doszło tam już do stłuczki I co ze spotkaniami z mieszkańcami?

  16.04.2024 08:47

  Burmistrz

  Warunki drogowe w ciągu ul. Koronacyjnej nie pozwalają na poszerzenie pasa drogowego i według naszego rozeznania nie ma na niego przyzwolenia mieszkańców. Ewentualna ingerencja w teren prywatny teoretycznie jest możliwa przy decyzji ZRID, ale oznaczałoby to niezwykle wysokie, długotrwałe i niepewne co do skutku inwestycje.

 • 03.08.2023 13:55

  Jan

  Cd. autobusy elektryczne

  A Pan w imieniu mieszkańców nie może zapytać Związku o te autobusy?? Wszystko musi Pan zwalać na mieszkańców? Pan nas reprezentuje i Pana zapytanie będzie potraktowane inaczej niż moje, przynajmniej będzie jakaś odpowiedź ze strony Związku! I zapewniam Pana, że wiele razy zwracałem się do Związku w sprawach komunikacji w mieście i powiecie - zero reakcji...

  16.04.2024 08:46

  Burmistrz

  Szanowny Panie, oczywiście, że zadaję pytanie i stawiam interes mieszkańców jako najważniejszy. Jednak nie będę brał odpowiedzialności za poczynania Związku. Wszystkie pytania jakie są do mnie kierowane przekazuję na spotkaniach Związku.

   

 • 17.07.2023 20:23

  Jan

  Autobusy elektryczne

  Rok temu w czasie wizyty w Myszkowie premier Mateusz Morawiecki obiecał kilkadziesiąt autobusów elektrycznych dla miasta i powiatu. Czy władze miasta wiedzą, kiedy te autobusy dotrą do Myszkowa? A jeśli słuch po nich zaginął proszę uprzejmie wysłać do słynącego z prawdomówności premiera oficjalne zapytanie w tej sprawie. Przecież PiS szczyci się hasłem "my zawsze dotrzymujemy słowa", więc nie wątpię, że już wkrótce pojedziemy w Myszkowie pięknymi, cichymi, ekologicznymi autobusami...

  26.07.2023 13:18

  Burmistrz

  Proszę o skierowanie pytania do Powiatowo-Gminnego Związku „Jedźmy razem”, który został powołany w celu zapewnienia obsługi taboru komunikacyjnego powiatu myszkowskiego. 

 • 16.07.2023 19:20

  Chris

  Budżet obywatelski

  Czy kiedy w Myszkowie będzie głosowanie w sprawie projektów z tzw. budżetu obywatelskiego?

  26.07.2023 13:17

  Burmistrz

  Zwiększające się stale koszty obsługi wielu zadań inwestycyjnych, które prowadzi gmina, zmusiły nas do rezygnacji w tym roku z przeznaczenia środków na budżet obywatelski.

 • 09.07.2023 15:32

  Mieszkańcy okolic dotyku jury

  Czy nie da się ciszej

  Co jakiś czas urządzają Państwo na dotyku jury jakieś imprezy . Ostatni o powitanie wakacji, było tak głośno zebbiebdalo rady wytrzymać w domu .te basy były najgorsze Nie wiem czemu na mini wesolym miasteczku tam potrafili dobrać muzykę żeby nie była uciążliwa i nie za głośna , . A tu w amfiteatrze to już tragedia same dudnienie dudnienie basów. Proste się nad tym zastanowić. W okolicy też mieszkają mieszkańcy, niebawem będą wybory i czy na pewno Pana popra

  26.07.2023 13:16

  Burmistrz

  Jestem zdziwiony Pana reakcją, bowiem po imprezie „Powitanie wakacji” otrzymaliśmy bardzo dużo dobrych i ciepłych opinii.  

 • 05.07.2023 22:48

  Mieszkaniec

  Pomoc dla mieszkańców...

  Czy jest jakaś sprawa załatwiona za pośrednictwem tego portalu przez burmistrza dla mieszkańców????? Każde zapytanie mieszkańców kończy się odp że to nie jest gminy, tamto nie jest gminy, tego nie można tamtego też nie... zdaje mi się że jeśli coś nie jest gminy to burmistrz w imieniu mieszkańców jest zobowiązany do poczynania wszelkich kroków np w starostwie czy województwie aby dany temat załatwić... Jest obowiązany mandatem jaki dostał od społeczeństwa jednak dla burmistrza wszystko kończy się na biurokracji... A trzeba być człowiekiem przede wszystkim... miasta są tylko parkingi aby brać za nie opłaty... No tak, zapomniałem.

  26.07.2023 13:16

  Burmistrz

  Zgadzam się z Panem/Panią. Prawo powinno stanowić tak, że włodarz gminy powinien posiadać kompetencje umożliwiające mu działania w każdej dziedzinie dot. danej gminy, a co się z tym wiąże i żywotnych interesów jej mieszkańców. Niestety, prawo stanowi inaczej, a kompetencje rozdzielono pomiędzy samorząd gminny, powiatowy, wojewódzki i służby wojewody. Tam, gdzie sięgają moje kompetencje, staram się reagować i wywiązywać z obowiązków.

 • 11.06.2023 18:39

  Mieszkaniec

  Parkingi

  Witam Panie Burmistrzu do kogo należy sprzątanie parkingów przy ul. Dobrej, zwłaszcza po imprezach na Dotyku Jury. Pozdrawiam

  26.07.2023 13:14

  Burmistrz

  Parkingi przy ul. Dobrej sprząta SANiKO w poniedziałki i czwartki.

 • 11.06.2023 18:28

  Mieszkaniec osiedla

  Dziura w drodze

  Witam p. Burmistrzu Na ulicy Szerokiej na wysokości domu nr 3 jest głęboka dziura - lej w asfalcie . Syn najechał rowerem i o mało nie stracił panowania . Mało tego pokrzywił oba koła . Bardzo proszę o interwencje Dziękuje , pozdrawiam

  26.07.2023 13:14

  Burmistrz

  Dziękuję za informację, ubytek uzupełnimy.

Poprzednia strona

|

1

|

2

|

3

|

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.