Pytania do burmistrza
02-10-2014  Concept INTERMEDIA

Szanowni Państwo!

Oddaję w Państwa ręce nową formę komunikacji. Poprzez panel „Pytania do burmistrza” będziecie mogli, nie wychodząc z domu, zapytać o sprawy Was nurtujące, a dotyczące naszego miasta.

By usprawnić naszą komunikację będą obowiązywać pewne reguły, które zostały zawarte w ”Regulaminie pytań”.

Serdecznie zachęcam do korzystania z panelu.

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak

Pdf
Zapytaj Burmistrza (1049)

Wpisz kod z obrazka

First page
Last page
2020-03-18 17:37:31 Beata Mizera
Pytanie
ul.Pawia (wjazd od ul. Kozieglowskiej)
Witam ja jako mieszkanka Miasta Myszków proszę już któryś raz z kolei o naprawienie skrzyżowania z drogi wojewódzkiej Koziegłowskiej w u.Pawia Teraz kiedy jest zamknięty przejazd kolejowy na Nowej Wsi wszystkie samochody osobowe, ciężarowe jeżdżą ta drogo przez las.Dziury jak były tak są i nic nadal z tym nie robicie Musimy jeździć uważnie żeby zawieszenia nie uszkodzić a już wyjechać na drogę Koziegłowska to jakaś masakra Skoro jestem mieszkanka miasta i płace podatki jak w mieście wiec tez wymagam Jeśli nie ma pieniędzy na remont drogi i skrzyżowania proszę zmniejszy mi opłaty podatkowe bo jako mieszkanka Miasta powinnam wymagać od Miasta tak mi się wydaje tym bardziej ze jedyne udogodnienie na mojej ulicy to energia elektryczna bo wody miejskiej nie ma i pewnie nigdy nie będzie drogi nie ma gazy nie ma. Prosze wiec abyscie cos podzialali w tym kierunku
2020-03-19 15:25:49 Burmistrz
Odpowiedź
Utrzymanie w dobrym stanie zjazdu na skrzyżowaniu z ulicy Koziegłowskiej (droga wojewódzka) w ulicę Pawią należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Wielokrotnie monitorowaliśmy zły stan drogi na tym odcinku. Kolejna prośba o poprawę nawierzchni została skierowana do ZDW.
2020-03-18 09:46:52 Barbara Radosz
Pytanie
przywrócenie poprzedniego ruchu na ul.B.Prusa
KIEDY BĘDZIE PRZYWRÓCONY RUCH DWUKIERUNKOWY NA UL.B.PRUSA Z MOŻLIWOŚCIĄ WYJAZDU NA UL. KOŚCIUSZKI,MIAŁO TO BYĆ ZROBIONE DO 19 GRUDNIA UBIEGŁEGO ROKU?
2020-03-19 15:25:25 Burmistrz
Odpowiedź
Przywrócenie ruchu w ul. Prusa wymagało uzgodnień i zatwierdzenia nowej organizacji ruchu oraz ustawienia nowych znaków pionowych i namalowania oznakowania poziomego. Wyłoniona w postępowaniu ofertowym firma zwróciła się do nas z prośbą o wydłużenie zakończenia robót do 31 marca z uwagi na problemy z uzyskaniem wymaganych pozwoleń oraz na braku odpowiednich warunków atmosferycznych przy malowaniu oznakowania poziomego. Dzisiaj firma kończy malowanie znaków poziomych. Najpóźniej z początkiem przyszłego tygodnia w ul. Prusa będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.
2020-03-11 13:19:38 Jakub Kuśmierek
Rzeź drzew przy Spitalnej cd
Szanowny Panie Burmistrzu Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie a właściwie za jej brak. Odpowiadając na pytanie zręcznie Pan uniknął sedna czyli wycinki ok 130 zdrowych drzew rosnących po lewej stronie drogi. Miło gdy miasto przodujące w statystykach smogu w skali kraju tnie drzewa aż chce się płakać. Pewnie boli Pana i urzędników los drzew, ale czymże to jest wobec kasy z Unii. Jestem przekonany że da się to wykonać bez uszczerbku dla natury ale komu by się chciało. Wygląda na to, że projekty tego typu nadzorują jacyś typowi polacy drwale bo wszędzie się mówi jak ważne jest współgranie inwestycji z istniejącą zielenią. Zresztą Starostwo masakrujące drzewa wzdłuż drogi nr 791 to chyba ta sama ekipa wychowana na betonowych postkomunistycznych pustyniach? Wracając do Szpitalnej rozumiem, że z jednej strony drogi chodnik nie wystarczy? Ludzie, którzy żyli od dawna bez żadnego chodnika teraz nie dadzą sobie rady z tylko jednym? Czy Unia tak każe bo jak nie ma dwóch chodników, latarni rosnących gęściej niż wspomniane drzewa i barierek na skraju chodnika, żeby się nie przewrócić w ziejącą obok 30cm przepaść to nie dostaniemy kasy? Chciałbym dowiedzieć się jakie nasadzenia zastępcze, gdzie i kiedy zostaną wykonane przez miasto. Ale nawet bez tego wiem że ogromne drzewa będziecie udawać za godnie zastąpione karłowatymi wynalazkami jak katalpy, czy szczepione formy o koronie 2x2m itp. Żałuję że nie ma w naszym mieście chyba nikogo komu leży na sercu zieleń, krajobraz, czyste powietrze że o ptactwie i pszczołach nie wspomnę.
2020-03-17 11:34:30 Burmistrz
Odpowiedź
Proszę o przeczytanie odpowiedzi powyżej dot. tego tematu.
2020-03-04 10:41:22 Tomasz
Parking pod Mosirem
Dzień dobry. Świetnie, że udało się wyremontować MOSIR, ale efektem jest "klęska urodzaju" (w szczególności w godzinach wieczornych, ok. 18) jeśli chodzi o ilość parkujących samochodów. Czy jest możliwość powiększenia parkingu, np. kosztem trawnika przed MOSIRem?
2020-03-17 11:32:23 Burmistrz
Odpowiedź
I to jest najlepszy przykład, że w zależności od oczekiwań użytkownika mamy różne podejście do zieleni w mieście. Poniżej i powyżej Państwo krytykują mnie za wycięcie drzew w związku z prowadzona inwestycją, a Pan proponuje zamianę zieleńców na beton i miejsca parkingowe. Nie planujemy dzisiaj powstania w tym miejscu miejsc parkingowych. Zwracam również uwagę na przepisy mówiące o wymaganej odległości parkingu od ściany budynku. W przypadku samochodów osobowych dla od 11 do 60 stanowisk postojowych odległość wynosi 10 m, a dla innych niż osobowe, powyżej 4 stanowisk jest to odległość 20 m.
2020-02-27 07:35:07 Dariusz
basen na pohulance
Panie burmistrzu proszę o informację co to za prace odbywają się na basenie na pohulance? Od jakiegoś czasu nawożona jest ziemia i stopniowo zasypywany basen.
2020-03-17 11:30:31 Burmistrz
Odpowiedź
Porządkujemy i niwelujemy teren mając nadzieję na kontynuację inwestycji na tym terenie.
First page
Last page