Niebieskie igrzyska w piątce

Niebieskie igrzyska w piątce

24 kwietnia w SP nr 5 miało miejsce wydarzenie, będące częścią ogólnopolskich obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na temat autyzmu. Celem niebieskich igrzysk było zwiększenie wrażliwości na temat funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu. Promocja postaw zdrowej rywalizacji i możliwość osiągania sukcesu na miarę możliwości każdego dziecka. Wydarzenie objął honorowym patronatem burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.

Organizatorzy dyrekcja i nauczyciele rehabilitanci oraz specjaliści zadbali o dostosowanie konkurencji do możliwości zaproszonych przedszkolaków oraz uczniów klas od I- VIII. Ideą spotkania było to, aby w rywalizacji uczestniczyły obok siebie osoby zdrowe i z niepełnosprawnościami. Goście byli pod wrażeniem zaangażowania uczestników. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczyły zastępca burmistrza Iwona Franelak oraz dyrektor SP5 Elżbieta Gocyła. Jak podkreślali młodzi sportowcy, był to ich pierwszy w życiu złoty medal. Wierzymy, że uda im się odnosić kolejne zwycięstwa na różnych polach, zarówno edukacyjnych jak i życiowych.