UKS na basenach w ??azach i Dąbrowie Górniczej

UKS na basenach w ??azach i Dąbrowie Górniczej

W dniu 25.05.2013 r. (sobota) odbyła się kolejna edycja Jurajskiej Ligi Pływackiej w ??azach. Uczniowski Klub Sportowy MOSiR Myszków - sekcja pływacka trenera ??ukasza Fajera na zawodach w ??azach w kategorii drużynowej wywalczył III miejsce, a pływacy z Myszkowa zdobyli 14 medali (5 złotych/5 srebrnych/4 brązowe).

W kategorii najmłodszych dziewcząt/chłopców - rocznik 2005-2004 dystans 25 m
W stylu grzbietowym dziewcząt Aleksandra Kumor wywalczyła brązowy krązek
W stylu dowolnym dziewcząt Aleksandra Kumor stanęła na podium zdobywając II miejsce
W stylu klasycznym chłopców Brajan Dors zdobył II miejsce
W stylu motylkowym chłopców Mateusz Wójcik wywalczył III miejsce

W kategorii 2003-2002 dziewczat/chłopców dystans 50 m
W stylu klasycznym dziewcząt Blanka Kurdybelska zdobyła złoty medal
W stylu klasycznym chłopców Bartosz Brodzik za przykładem koleżanki również zdobył złoty medal
W stylu dowolnym Bartosz Brodzik zdobył II miejsce

W kategorii 2002-2001 dziewczą/chłopców dystans 50 m
W stylu grzbietowym dziewcząt Aleksandra Błaszczyk zdobyła  złoty medal
W stylu grzbietowym dziewczat Natalia Wójcik wywalczyła brązowy krązek
W stylu klasycznym dziewcząt Paulina Żyła wywalczyła srebrny krązek
W stylu klasycznym chłopców II miejsce zdobył Jakub Bręczewski
W stylu dowolnym dziewcząt I miejsce zdobyła Paulina Żyła
W stylu dowolnym dziewcząt brązowy krązek wywalczyła Aleksandra Błaszczyk

Sztafeta dziewcząt 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Aleksandra Błaszczyk, Natalia Wójcik, Blanka Kurdybelska i Paulina Żyła zdobyła I miejsce.

Sztafeta chłopców uplasowała się na 4. pozycji.

W niedzielę, 16 czerwca w Dąbrowie Górniczej w Aqua Parku "NEMO" odbyła się II edycja zawodów pływackich dzieci i młodziży Grand Prix Dąbrowy Górniczej TAURON CUP 2013. W zawodach wystartowało łącznie około 100 - zawodniczek i zawodników.

UKS Myszków w Dąbrowie Górniczej stawił się w 14-osobowym składzie pod wodzą trenera ??ukasza Fajera. Na zawodach w Dąbrowie Górniczej pływacy rywalizowali na dystansie 50 m w stylu dowolnym i grzbietowym.

W roczniku 2005-2006 w stylu dowolnym I miejsce zdobył Franciszek Suchecki uzyskując czas 45,28 s. na dystansie 50 m, drugie miejsce również wywalczył zawodnik UKS Myszków Mateusz Wócik 46,73 s., a tuż za podium na IV pozycji uplasował się Brajan Dors z czasem 47,93 s. przegrywając minimalnie z zawodnikiem z ??az, który uzyskał czas 47,31.

W stylu grzbietowym chłopców rocznika 2005-2006 również dwóch zawodników UKS-u Myszków znalazło się na podium. I miejsce wywalczył Mateusz Wójcik z czasem 51,55 s., III miejsce zdobył Brajan Dors z czasem 52,67 (ponownie przegrał minimalnie z zawodnikiem z ??az Piotrem Sucheckim), który uzyskał czas 52,46 , a na IV miejscu uplasował się Franciszek Suchecki -UKS Myszków 52,80

W stylu dowolnym dziewcząt rocznika 2001-2002 II miejsce zdobyła Paulina Żyła z czasem 34,44 s.
W stylu grzbietowy dziewcząt rocznika 2003-2004 I miejsce zdobyła Zuzanna Pala - 40,10 s.

UKS na basenach w ??azach i Dąbrowie Górniczej (Ilość zdjęć w galerii: 2)