Sprzątamy Myszków

Sprzątamy Myszków

To już po raz trzeci, w ramach akcji „Ludzie z klasą” Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak zaprosił ludzi biznesu, nauki, radnych, polityków , motocyklistów oraz tych wszystkich, którym marzy się czyste miasto. O ile w centrum dbamy by było ładnie i kolorowo, o tyle obrzeża Myszkowa jawią się nam jak najgorzej. Tak zanieczyszczonego miejsca, jakie sprzątane było w tym roku, nikt się nie spodziewał. Pobocze drogi biegnącej od ul. Krasickiego do Będusza to chyba największy i najstarszy śmietnik w naszym mieście. By napełnić kilkadziesiąt worków różnymi odpadami- szkłem, papierem, starymi szmatami - nie trzeba było się nawet ruszać. Wystarczyło pozbierać to, co znajdowało się w zasięgu wzroku. Trzeba mieć nadzieję, że młodzież i młode pokolenie, które brało i bierze udział już 20 lat w akcji „Sprzątanie Świata” inaczej traktuje swoje naturalne środowisko. Póki co, w działaniach prewencyjnych przewidujemy monitoring takich miejsc. Jest też szansa, że nowa ustawa, w ramach której umowa na wywóz śmieci obliguje wszystkich bez wyjątku, sprawi, że wywóz do lasu jako dodatkowy koszt w budżecie domowym zniechęci do takich działań.

Sprzątamy Myszków (Ilość zdjęć w galerii: 157)