"Zakochana Syrenka" - trzeci spektakl charytatywny

"Zakochana Syrenka" - trzeci spektakl charytatywny

To już ostatnie chwile przed kolejnym, charytatywnym spektaklem, który w tym roku nosi tytuł „Zakochana Syrenka”.

Pomysłodawczynią imprezy jest europosłanka Małgorzata Handzlik, która trzy lata temu wraz z marszałkiem Mariuszem Kleszczewskim zaproponowali burmistrzowi Żakowi realizację tego projektu. Pomysł, by  w sztuce zagrali ludzie różnych zawodów i profesji, przyciąga za każdym razem dużą publiczność.

W pierwszym roku graliśmy dla szpitala i dzięki wsparciu publiczności oraz aktorów, udało się zebrać kwotę ponad 21 tys. zł. W ubiegłym roku, publiczność doskonale bawiła się na spektaklu pt. „Aniołki Śpiącej Królewny”, a kwota jaką udało się zebrać dla dzieci z niepełnosprawnością  Stowarzyszenia „:Kreatywni”, to ponad 28 tys. zł.

Tegoroczna premiera odbędzie się 1 czerwca o g. 18.00 w naszym domu kultury. Dzięki grze aktorów oraz scenariuszowi i reżyserii Tomka Szulakowskiego z pewnością przejdzie do historii jako nie lada wydarzenie. We wszystkich  wystawianych u nas sztukach, reżyser doskonale łączył wątki baśniowe z rzeczywistością miasta, niejednokrotnie przerysowując je w sympatyczny i zabawny sposób.

W sekretariacie MDK-u można jeszcze kupić bilety-cegiełki z których dochód otrzyma Stowarzyszenie „Kreatywni”. Możemy wspólnie nie tylko dobrze się bawić ale i pomóc potrzebującym dzieciom. Każdy z aktorów oprócz gry, przekazuje na ten cel kwotę 500 zł.