Z wizytą w Koprivnicy, sportowy sukces Magiery

Z wizytą w Koprivnicy, sportowy sukces Magiery

Z wizytą z okazji Jubileuszu 10-lecia biegu Emila Zatopka w zaprzyjaźnionym, czeskim mieście Koprivnice od 13.09 do 16.09 przebywała reprezentacja naszego miasta. W delegacji znaleźli się: burmistrz Włodzimierz Żak, radna Elżbieta Kościow, szef Referatu Promocji, Kultury i Sportu Agnieszka Nowak-Kurzawa, dyrektor MDK-u Aleksandra Pindych, dyrektor MOSiR-u Piotr Wysocki, biegacze Piotr Magiera, Andrzej Mielnik, Marek Szynkowski oraz Andrzej Karnicki. Artystyczną stronę miasta reprezentował Zespół Folklorystyczny „Jurajskie Igraszki”.

Umowę o wzajemnej wymianie i współpracy podpisaliśmy w 1997 r. i jest to jedyne miasto partnerskie, z którym utrzymujemy stały kontakt. Dla Koprivnicy Jubileusz 10-lecia biegu E. Zatopka to szczególne święto, bowiem ten sławny Czech urodził się właśnie w tym mieście. Dlatego też, władze miasta zaprosiły na uroczystości obchodów miasta partnerskie z Niemiec, Włoch i Francji. Pobyt wypełniały spotkania, zwiedzanie miasta i występy artystyczne. W imieniu Myszkowa burmistrz Włodzimierz Żak, z okazji święta, wręczył dyplomy uznania burmistrzowi Koprivnicy Josefowi Jaluvce i żonie E. Zatopka - Danie Zatopkowej. Jednak najważniejszym punktem był oczywiście bieg na dystansie 22.3 km im. E. Zatopka. Wystartowało w nim 225 uczestników i niebywałą sensację wzbudził start trójki Kenijczyków. To właśnie oni zdobyli miejsca medalowe ale zaraz, tuż za najlepszymi biegaczami, uplasował się nasz Piotr Magiera z czasem 1:20:24. Andrzej Karnicki był 23, Andrzej Mielnik 106 a Marek Szynkowski 156. Wizyta przebiegała w radosnej i przyjaznej atmosferze, która jeszcze bardziej zacieśni nasze relacje z Czechami.

Poniżej galerie z 10. Biegu Emila Zatopka, 15 września 2012 r. /www.mk.koprivnice.org/
Trasa
Finisz

Z wizytą w Koprivnicy, sportowy sukces Magiery (Ilość zdjęć w galerii: 6)