Kwiat niosący nadzieję

Kwiat niosący nadzieję

- Dobrze, że powstają w naszym mieście kolejne „Pola nadziei”, dobrze, że wśród wolontariusz są młodzi ludzie, którzy rozumiejąc co to jest ból i cierpienie, niosą pomoc potrzebującym - mówił burmistrz Włodzimierz Żak na kolejnej już w naszym mieście akcji sadzenia żonkili.

Ten żółty, wiosenny kwiat jest symbolem nadziei i pomocy ludziom cierpiącym. Po raz trzeci, sadzimy te kwiaty w Myszkowie. Pierwsze „Pole nadziei” znajduje się na skwerze przy ul. PCK. To kolejne, na terenie Zespołu Szkół Publicznych Nr 5 powstało właśnie dzięki tym młodym wolontariuszom, którzy swój czas poświęcają chorym.

W uroczystości sadzenia cebulek wzięła również udział prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej Anna Kaptacz, dyrektor oddziału Stowarzyszenia w Myszkowie Aneta Wcisło, dzieci i młodzież „piątki” i „trójki”, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Wioletta Dworaczyk oraz Milena Czerwik.

Kwiat niosący nadzieję (Ilość zdjęć w galerii: 4)