"Piątka" promuje zdrowie

"Piątka" promuje zdrowie

17 października 2012 r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Myszkowie otrzymała od przedstawicieli Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach certyfikat przynależności do Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Honorowy patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz, a podpis złożył Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber.

Jest to potwierdzenie 2-letnich działań zespołu nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Aby stać się szkołą promującą zdrowie opracowany został program pod hasłem „Dbaj o zdrowie kolego, a nie spotka Cię nic złego. Dbaj o zdrowie w dzień i w nocy, a choroba Cię nie zaskoczy”. Jako najważniejszy punkt ndziałań postawiono sobie uświadamianie uczniom jak ważne jest właściwe odżywianie.

Zorganizowane został akcje:
• Zawsze jem pierwsze śniadanie
• Zawsze mam i jem drugie śniadanie
• Kolorowe kanapki
• Stół pełen zdrowia
Szkoła uczestniczy w programach „Trzymaj formę”, „Szklanka mleka dla każdego ucznia” oraz „Owoce i warzywa na 5”. Rodzice i uczniowie brali udział w spotkaniach ze specjalistami d/s żywienia a co roku organizowane są akcje „Maj miesiącem zdrowia” i międzyszkolne konkursy wiedzy o zdrowiu.

Uczniowie bardzo chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach ruchowych: Każdy pierwszak Ci to powie ze ruch to samo zdrowie, bieg po zdrowie, wspólny aerobic. W związku z tym, że SP nr 5 jest szkołą z oddziałami integracyjnymi, włącza do aktywności mniej sprawne dzieci organizując paraolimpiady.

Uczniowie klas I - III uczestniczą w programach „Śnieżnobiały uśmiech” oraz „Radosny uśmiech - radosna przyszłość”. Szkoła prowadzi kampanie antynikotynowe: „Nie pal przy mnie proszę”, „Znajdź właściwe rozwiązanie” oraz uczestniczy w programie „Zachowaj trzeźwy umysł”.

"Piątka" promuje zdrowie (Ilość zdjęć w galerii: 4)