"Piątka" w projekcie "Europa w literaturze polskiej i rosyjskiej"

"Piątka" w projekcie "Europa w literaturze polskiej i rosyjskiej"

Od 14 do 21 października przebywała w naszym mieście 18-osobowa grupa uczniów z Sankt Petersburga. Była to rewizyta, po pobycie naszych dzieci w mieście Piotra I.
Obie szkoły są uczestnikami pilotażowego projektu Centrum Polsko-Rosyjskiego Porozumienia i Dialogu, którego tematem jest „Europa w literaturze polskiej i rosyjskiej”

15 października goście odwiedzili nasz magistrat i spotkali się burmistrzem Włodzimierzem Żakiem.

- Niezmiernie miło mi gościć młodych ludzi z tak pięknego, przepełnionego historią miasta. Cieszę się, że nawiązały się między Wami dobre znajomości, które mam nadzieję zaowocują przyjaźnią. Witając Was w mieście Myszkowie, życzę pobytu pełnego wrażeń. Nasze miasto choć młode i nieduże, leży na terenie jednej z najpiękniejszych krain jakim jest Jura - mówił burmistrz na spotkaniu w Sali Zamkowej Urzędu Miasta.

Właśnie na charakter miasta, goście zwrócili szczególną uwagę. Podobała im się nasza cisza i brak wielkomiejskiego hałasu, a Jura Krakowsko-Częstochowska ich urzekła, podobnie jak Kraków czy Częstochowa.

Autorkami i koordynatorkami projektu były nauczycielki „piatki” panie Ewa Lenartowicz i Joanna Rutkowska.

"Piątka" w projekcie "Europa w literaturze polskiej i rosyjskiej" (Ilość zdjęć w galerii: 7)