Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

Mszą świętą w Kościele św. Stanisława rozpoczęły się tegoroczne uroczystości obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. Niedzielny poranek powitał przybyłych słoneczną pogodą. Jak co roku, przybyły reprezentacje szkół, policji straży zawodowej i ochotniczych straży pożarnych, organizacji i stowarzyszeń.

Na uroczystości przybył Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Wicestarosta Powiatu Myszkowskiego Jan Kieras wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Marianem Szczerbakiem, radni Rady Powiatu i Rady Miasta z Przewodniczącą Haliną Skorek-Kawką. Gospodarzem obchodów był Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak.

- Ojczyzna to nasze wspólne dobro. Dbałość o jej rozwój wymaga energii i poświęceń. "Nie chciejcie ojczyzny, która nic nie kosztuje" mówił Jan Paweł II. Ojczyznę buduje się w miejscu, w którym się żyje. Budowanie to nie tylko mówienie, ale też słuchanie. To nie monolog, a dialog. W końcu, to codzienna praca, traktowana nie przez pryzmat własnych interesów czy ambicji, lecz dobra wspólnego. Nowoczesne państwo, to państwo nie tylko oparte na historii i tradycji, lecz także na roztropności i świadomości podejmowanych działań. Na wszystko w życiu jest pora. Jest pora świętowania i jest czas dyskusji. Święto 11 listopada powinno stać się świętem jednoczącym Polaków, świętem pozytywnych refleksji, świętem pełnym dumy. Tego życzę wszystkim mieszkańcom naszego miasta, naszej małej ojczyzny - mówił pod Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską burmistrz Żak. Na zakończenie uroczystości zebrani wysłuchali utworów okolicznościowych w wykonaniu orkiestry strażackiej z Mrzygłodu.

Wieczorem, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się XVII Galowy Koncert Pieśni Patriotycznej pod patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa.

Obchody Święta Niepodległości (Ilość zdjęć w galerii: 16)