"Piękna nasza Polska cała" w wykonaniu przedszkolaków

"Piękna nasza Polska cała" w wykonaniu przedszkolaków

12 listopada 2012 r. w sali widowiskowej MDK w Myszkowie odbył się zorganizowany przez Przedszkole nr 1 III Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt: „Piękna nasza Polska cała” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Myszkowa.

Cele konkursu to:
- rozbudzanie uczuć patriotycznych u przedszkolaków,
- popularyzowanie poezji dla dzieci
- rozwijanie zdolności recytatorskich,
- integracja we wspólnej zabawie.

W konkursie wzięło udział jedenastu uczestników w wieku 5-6 lat. Każdy zaprezentował wiersz o tematyce patriotycznej. Małych artystów oklaskiwała wypełniona po brzegi publiczność a szczególnie gorąco zaproszeni goście: zastępca Burmistrz Miasta Myszkowa Iwona Franelak, zastępca Kierownika MZAESiP Jolanta Kempa, dyrektor MDK Aleksandra Pindych, oraz dyrektor Przedszkola nr 1 Barbara Cupiał.

Jury w składzie: N. Grabowska - nauczyciel PSP nr 5, K.Miklas - instruktor MDK, A.Siuda - członek Rady Rodziców  Przedszkola Nr 1 mieli trudne zadanie do wykonania, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali się doskonale.

Nagrody otrzymali:
I miejsce - Gabriela Skabek - Przedszkole nr 2
II miejsce - Michał  Błachowicz - Przedszkole nr 5
III miejsce - Magdalena Migdał z Oddziału Przedszkolnego ZS-P nr 6.

Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Janas z Przedszkola nr 4, Aleksandra Tarnawska z Przedszkola nr 5 i  Dominika Białas z Przedszkola nr 2.
Gratulujemy!

W przerwie między recytacjami uczestników wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 1 i zaprezentowały piosenki: „Ojczyzna”, „Nasze polskie ABC” oraz  taniec „Krakowiak”

Konkurs był bardzo udaną imprezą, okazją do zaprezentowania zdolności przedszkolaków przed szerszą widownią. „Do zobaczenia za rok” - tymi słowami pożegnały się prowadzące konkurs i zabawiające widownię A.Okularczyk i A. Gieszczyk

"Piękna nasza Polska cała" w wykonaniu przedszkolaków (Ilość zdjęć w galerii: 5)