Brzechwa uczniom

W bieżącym roku szkolnym odbyła się jedenasta edycja konkursów poświęconych patronowi Szkoły Podstawowej nr 7 w Myszkowie, którym jest Jan Brzechwa.
Konkurs recytatorski odbył się w dniu 8 listopada 2012 r.

Organizatorkami konkursu były Agata Kaim i Izabela Olszewska. W konkursie udział wzięło 16 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w Myszkowie.

W skład komisji oceniającej recytatorów weszły:
Renata Lewandowska - kierownik Działu Artystycznego Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie - przewodnicząca,
Krystyna Stelmach  - dyrektor Przedszkola „Puchatek” w Myszkowie - członek,
Maria Treścińska - emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego członek.

Uczestnicy konkursu prezentowali dowolnie wybrany wiersz Jana Brzechwy. Komisja oceniając prezentacje prozy przez uczniów kierowała się następującymi kryteriami:
• przygotowanie tekstu,
• ekspresja słowa,
• ogólne wrażenie.

Wyniki rozstrzygniętego konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Julia Brodzik SP nr 4 Myszków
II miejsce - Weronika Konieczniak SP nr 2 Myszków
III miejsce - ??ukasz Moradewicz SP nr 1 Myszków, Marta Stefanik SP nr 6 Myszków

Wyróżnienia: Aleksandra Jabłońska SP nr 1 Myszków, Zuzanna Białas SP nr 3 Myszków, Malwina Noczyńska SP nr 7 Myszków.

W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 oraz przybyli goście: Jolanta Kempa - zastępca kierownika Zarządu Administracyjno-Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli w Myszkowie, uczniowie, nauczyciele, rodzice.

Za zajęcie czołowych lokat uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy pozostali recytatorzy dyplomy za udział.

Międzyszkolny konkursu recytatorskiego „Wiersze Jana Brzechwy” odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka