"Promotory Myszkowa 2012" rozdane!

"Promotory Myszkowa 2012" rozdane!

1 lutego br., podczas Noworocznej Gali, już po raz ósmy zostały wręczone statuetki "Promotor Myszkowa". Kapituła, w skład której weszli pracownicy Urzędu Miasta, radni, przedstawiciele kultury i sportu oraz lokalnego biznesu, pod przewodnictwem z-cy burmistrza Iwony Franelak, przyznała statuetki i wyróżnienia w 6 kategoriach: duże i średnie przedsiębiorstwo, małe i mikro przedsiębiorstwo, kultura, sport, entuzjasta myszkowski oraz po raz pierwszy przyjaciel miasta Myszkowa. Galę poprowadziła Marta Kozińska

Wsród zaproszonych gości znaleźli się: posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Izabela Leszczyna, Grzegorz Sztolcman oraz Artur Bramora, przedstawiciele samorządu w osobach: Wicemarszałka Województwa Śląskiego Mariusza Kleszczewskiego, Wicestarosty Myszkowskiego Mariusza Trepki, włodarze ościennych gmin, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, kultury i sportu, przedstawiciele lokalnego biznesu oraz mieszkańcy naszego miasta.

- Walt Disney powiedział: Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością, jeśli mamy odwagę je realizować - tymi słowami przywitał zaproszonych gości Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak. Następnie burmistrz zaprosił do obejrzenia filmu podsumowującego przedsięwzięcia zrealizowane w przeciągu ostatnich 2 lat oraz zamierzenia na najbliższy okres. W tym krótkim, dynamicznym filmie zaprezentowane zostało również nowe logo Myszkowa wraz z hasłem promocyjnym.
- Sukces miasta nie byłby możliwy, gdyby nie jego mieszkańcy: przedsiębiorcy, społecznicy, sportowcy, ludzie których pasje i poświecenie przynoszą Myszkowowi chlubę i liczne powody do dumy. Jak co roku nagrodziliśmy najwybitniejszych statuetkami i wyróżnieniami Promotor Myszkowa 2012. Proszę o przywitanie ich brawami - dodał burmistrz, przedstawiając wszystkich nagrodzonych, zasiadających na scenie.

Statuetkę Promotora Myszkowa 2012 w kategorii duże i średnie przedsiębiorstwo otrzymał Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie za stabilność i bezpieczeństwo klientów oraz za mecenat w dziedzinie kultury i sportu. Wyróżnienie w tej samej kategorii trafiło do firmy Abis Sp. z o.o.

W kategorii małe i mikro przedsiębiorstwo Promotor Myszkowa otrzymało biuro turystyczne Denar-Travel za stały rozwój i wspieranie inicjatyw kulturalnych, natomiast wyróżnienia otrzymały restauracja MAG oraz Kukubara Bowling Center & Hotel.

Promotora w kategorii kultura kapituła postanowiła przyznać Wiesławowi Lipeckiemu za artystyczne promowanie miasta na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach. Wyróżnienia w tej samej kategorii otrzymały myszkowskie zespołu: PKS Trio i Szereg Słów

Miasto Myszków promowane jest również poprzez sport. Statuetkę w tej kategorii burmistrz wręczył ??ukaszowi Typlowi m.in. za uzyskanie tytułu Mistrza Europy 2012 w taekwondo oraz inne tytuły i osiągnięcia w sztukach walki. W tej kategorii przyznane zostały również wyróżnienia, a otrzymali je: Ewa Rebane-Sodowska, Tomasz Miklas oraz stowarzyszenie UKS MOSiR Myszków.

"Entuzjasta Myszkowski" to kategoria, w której Promotora Myszkowa otrzymał Jan Garncarz, który swoim doświadczeniem i wiedzą pomaga odnaleźć innym, utracony gdzieś po drodze sens życia. Wyróżnienie za wieloletnie rozwijanie twórczych talentów wśród młodych ludzi otrzymał Tomasz Motylewski.

W tym roku, po raz pierwszy, Kapituła przyznała Promotora Myszkowa w kategorii ”Przyjaciel Miasta Myszkowa”. Statuetkę za dbałość o dobro Myszkowa i wieloletni wkład w jego rozwój otrzymał Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Telewizja Polska Oddział Katowice oraz Michał Gasz, w którego imieniu nagrodę odebrał Sebastian Ruciński.

Tegoroczną Galę uprzyjemnił dużą dawką dobrej muzyki Paweł Steczek, autor do inscenizacji teatralnych i filmowych, z którym gościnnie wystąpił myszkowski zespół jazzowy PKS Trio, tegoroczny laureat wyróżnienia w kategorii kultura.

Galę zakończył kilkuminutowy pokaz laserów.

Relacja z tegorocznej Gali Rozdania Statuetki "Promotora Myszkowa 2012" znalazła się również w Aktualnościach TVP Katowice
(od 10:35 min.)

"Promotory Myszkowa 2012" rozdane! (Ilość zdjęć w galerii: 7)