Usprawnij funkcjonowanie swojej firmy

Usprawnij funkcjonowanie swojej firmy

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zaprasza do skorzystania z bezpłatnych usług innowacyjnych, których celem jest usprawnienie funkcjonowania firmy.

Usługi te realizowane są przez Izbę w ramach projektu 5.2 PO Innowacyjna Gospodarka.

Zamierzeniem tego projektu jest podniesienie poziomu innowacyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez zapewnienie im kompleksowego wsparcia przy wyborze optymalnego rozwiązania innowacyjnego.

Oferowane wsparcie może przyczynić się do widocznego ulepszenia działalności firmy, podniesienia jej wydajności i efektywności, a także poprawy jej konkurencyjności i pozycji na rynku.

Ze względu pełne dofinansowanie projektu, liczba miejsc dostępnych dla przedsiębiorstw jest ograniczona.

Firmy zainteresowane udziałem w ww. projekcie - kontakt Małgorzata Deka, tel. 12 428 92 62.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie - realizator projektu „Opracowanie, wdrożenie i świadczenie usług budowania scenariuszy technologicznych dla podniesienia innowacyjności przedsiębiorstw z sektora MŚP”, w ramach działania 5.2, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Cel projektu
podniesienie poziomu innowacyjności  przedsiębiorstw poprzez  zapewnienie im kompleksowego wsparcia przy wyborze optymalnego rozwiązania innowacyjnego.
Oferowane wsparcie może  przyczynić się do widocznego ulepszenia funkcjonowania firmy, podniesienia jej wydajności i efektywności, a także  poprawy jej konkurencyjności i pozycji na rynku.

Czas realizacji projektu:
1 styczeń 2010 roku - 31 grudnia 2015 roku.

Beneficjenci projektu:
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z regionów województwa małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego, które w najbliższym czasie zamierzają wprowadzić zasadniczą zmianę procesu produkcyjnego, planują udoskonalić swój park maszynowy, wprowadzić nowe produkty na rynek, zmniejszyć uciążliwość dla środowiska lub polepszyć stan BPH.

Bezpłatne usługi dla przedsiębiorców:
• budowanie scenariuszy technologicznych - wersja wstępna:
- określenie przedmiotu usługi ze wskazaniem problemu technologicznego,
- wskazanie rozwiązań istniejących na rynku,
- opracowanie scenariuszy, określających precyzyjnie wpływ innowacyjnych rozwiązań na funkcjonowanie firmy, z uwzględnieniem jej specyfiki,
• budowanie scenariuszy technologicznych - wersja rozszerzona ekspercka:
obejmuje elementy ww. usługi, realizowane w oparciu o szczegółową analizę wykonaną przez ekspertów zewnętrznych,
• konsultacje wdrożeniowe optymalnego scenariusza technologicznego, obejmujące konsultacje eksperckie przy wdrażaniu wybranego scenariusza technologicznego:
- opracowanie harmonogramu wdrożenia innowacji,
- określenie zasobów finansowych,
- określenie kwalifikacji personelu,
- określenie parametrów technicznych, które mają być osiągnięte w wyniku wdrożenia,
- wskazanie możliwych źródeł finansowania koniecznego do wdrożenia danej technologii,
- monitorowanie i doradztwo podczas wdrożenia

Usługi realizowane są bezpłatnie a przedsiębiorca otrzymuje zaświadczenie o uzyskanej pomocy de minimis.

Zapraszamy przedsiębiorstwa, które chcą wybrać najlepszą formę rozwoju firmy w zakresie poprawy   innowacyjności.

Kontakt:
Izba Przemysłowa-Handlowa w Krakowie,