"I Jurajski Bieg Narciarski" za nami!

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniu 10 lutego 2013 r. na terenie Grzędy Mirowsko-Bobolickej i Lasu Pikulowego odbył się "I Jurajski Bieg Narciarski w Bobolicach".

W biegu głównym dystans 10 km zwyciężył Sławomir Sikora - Jura Skating Częstochowa, zaś na dystansie 5 km najszybsza okazała się Renata Grabiańska z Sosnowca. Na dystansie 400 m biegów towarzyszących wśród dzieci w kategorii klas I-III zwyciężył Szymon Wieczorek z Warszawy, a klas IV-VI zwyciężyła Kinga Świątek z Lgoty Błotnej.

Na przygotowanych trasach uczestnicy mieli możliwość ścigania się na dwóch dystansach: pięciu kilometrów wśród kobiet i dziesięciu kilometrów wśród mężczyzn. Na linii startu stawiło się blisko 50 uczestników. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt za bardzo nie zmarzł. Rozpalone zostało ognisko przy którym można się było ogrzać. Rozstawione zostały duże podgrzewane namioty, pod którymi zawodnicy po biegu mogli w bardzo komfortowych warunkach wypić ciepłe napoje i zjeść „posiłek regeneracyjny”. Bardzo serdeczna i wręcz rodzinna atmosfera były zapewne jednym z czynników, które spowodowały dobrą frekwencję. Na pewno do popularności tego biegu przyczyniła się również dobra organizacja obejmująca sędziowski pomiar czasu, położone wyciskarką tory, piękne medale dla każdego uczestnika, nagrody i puchary dla najlepszych. Nie bez znaczenia pozostaje lokalizacja biegu. Tak malowniczych, zróżnicowanych i pięknych tras narciarskich na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej jest wiele a to tutaj właśnie panowały najlepsze warunki śniegowe pozwalające na rozegranie zawodów. Należy się spodziewać, że na "II Jurajskim Biegu Narciarskim" frekwencja wśród uczestników będzie jeszcze wyższa. Serdecznie zapraszamy.

Organizator "I Jurajskiego Biegu Narciarskiego" KS Jurajskie Orły chce wyrazić szczególne podziękowania dla wszystkich partnerów oraz sponsorów, którzy przyczynili się do wsparcia biegu.

Partnerami zawodów byli:
Starostwo Powiatowe Myszków - nagrody, puchary i dyplomy wręczał Wicestarosta Mariusz Trepka
Gmina Niegowa - puchary oraz dyplomy wręczali Wójt Gminy Niegowa Krzysztof Motyl oraz Przewodnicząca Rady Gminy Zofia Kasznia
Urząd Miasta Myszków - nagrody, dyplomy oraz medale dla wszystkich uczestników wręczał Burmistrz Miasta Myszków Włodzimierz Żak