Zaproszenie do konkursu

Zaproszenie do konkursu

Jak pokazać równość szans? Czy integracja społeczna jest potrzebna? Dlaczego razem oznacza lepiej? Odpowiedzi na te pytania poszukiwać będą uczestnicy Przeglądu Małych Form Teatralnych "Z EFSem na scenę". Właśnie rusza nabór do czwartej edycji.

Tematem przeglądu będą idee promowane przez Unię Europejską i Europejski Fundusz Społeczny tj. integracja społeczna, wartość edukacyjna oraz wyrównywanie szans.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, będących uczestnikami projektów konkursowych, dofinansowanych w latach 2008-2012 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W wydarzeniu mogą wziąć udział aktorzy indywidualni oraz zespoły (max. do 15 osób) w kategoriach wiekowych: dzieci (od 4 do 12 lat), młodzież (od 13 do 18 lat) oraz dorośli (powyżej 18 lat). Uczestnicy mogą wybrać dowolną wypowiedź artystyczną tzn. teatr dramatyczny, muzyczny, monodram, pantomimę, kabaret itp.

Zgłoszenia (zapis CD/DVD z nagraniem przedstawienia lub innej formy teatralnej oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego zespołu przez opiekuna) należy wysłać do 15 marca 2013 r. na adres Organizatora:

Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego
ul. Ligonia 46
z dopiskiem
Przegląd Małych Form Teatralnych pn: „Z EFSem na scenę"

Spośród nadesłanych propozycji Komisja Artystyczna wybierze 6 finalistów, którzy zostaną zaproszeni do II etapu tzn.: inscenizacji wybranych przedstawień na scenie kinoteatru Rialto w Katowicach w dniu 26 marca 2013 r.

Nagrodą główną dla Laureatów pierwszego miejsca we wszystkich trzech kategoriach wiekowych będzie udział w profesjonalnych warsztatach teatralnych.

Celem Przeglądu jest przedstawienie dorobku artystycznego beneficjentów uczestniczących w projektach dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz promowanie idei „Dobrych Praktyk" na przykładzie prezentowanych dokonań.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Regionalne Ośrodki Europejskiego Funduszu Społecznego w Bielsku-Białej, Częstochowie, Katowicach i Rybniku.

Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowe informacje o Przeglądzie można uzyskać pod numerem telefonu 32 77 40 431 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: mblaszczyk@slaskie.pl (Magda Błaszczyk) oraz mpodlaska@slaskie.pl (Marzena Podlaska)