"Młodzież zapobiega pożarom"

"Młodzież zapobiega pożarom"

Już po raz kolejny, 12 marca br., odbył się turniej wiedzy pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

- Życzę Wam, by dzisiejszy turniej przyniósł Wam smak zwycięstwa i dobrej rywalizacji - mówił współorganizator i gospodarz turnieju Włodzimierz Żak, Burmistrz Miasta, witając uczestników w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Turniej pod względem merytorycznym przygotowała Komenda Państwowej Straży Pożarnej i Zarząd Oddziału Miejskiego Ochotniczych Straży Pożarnych w Myszkowie.

Uczestnicy turnieju konkurowali w dwóch etapach: test i odpowiedzi ustne, z podziałem na trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadpodstawowe. Prace i odpowiedzi oceniało Jury w składzie: mł. bryg. Sergiusz Wiśniewski (przewodniczący), st. kpt. Piotr Szulc, kadet Daniel Mikoda, Dorota Ćwiląg i Sylwia Pluta (Urząd Miasta).

- Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszym turnieju, a szczególnie tym, którzy po  mistrzowsku odpowiedzieli na pytania przygotowane przez Jury konkursu - mówiła na zakończenie turnieju wiceburmistrz Iwona Franelak, wręczając laureatom nagrody w postaci: słuchawek, zestawów klawiatur + myszy bezprzewodowych oraz pendrive’y 32 gb.

W turnieju na etapie miejskim zwyciężyli:
Gr. I
I miejsce - Małek Mateusz /SP Nr 1/
II miejsce - Polak Julia  /SP Nr 6/
III miejsce - Kowalczyk Adam /SP Nr 4/
Gr. II
I miejsce - Wieczorek Jacek /Gim. Nr 2/
II miejsce - Morel Jacek /Gim. Nr 3/
III miejsce - Jankowska Karolina /Gim. Nr 5/
Gr. III
I miejsce - Kos Kamil /LO/
II miejsce - Morel Magdalena /LO/