Młody eseista z myszkowskiej Trójki

Młody eseista z myszkowskiej Trójki

„Miłość to zaufanie, szacunek, tolerancja, troska, opiekuńczość, prawdomówność, cierpliwość, akceptacja, uwielbienie, tęsknota… Jej konsekwencją jest rodzina, przyjaźń, powołanie. To jest pewne. Teraz już wiem, że to MI??OŚĆ jest najważniejsza. Jest podstawą. Wszystkie inne wartości powstają i rosną na jej gruncie.”

20 marca 2013 roku uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie - Kacper Jakóbczyk wraz z opiekunem - p. Renatą Cholewką uczestniczył w uroczystym podsumowaniu VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „To ważne. Mój głos w sprawie wartości” pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Uroczysta gala odbyła się w siedzibie organizatora - Gimnazjum w Brynku. Uczeń myszkowskiej Trójki za swój esej „Miłość” otrzymał I nagrodę.

W konkursie wzięło udział prawie 150 uczniów z całej polski, którzy wysłali prawie 500 tekstów literackich: wiersze, opowiadania i eseje. Konkurs odbywa się co dwa lata. Patronem konkursu, od początku jego istnienia, jest również Ksiądz Jerzy Szymik - poeta, doktor habilitowany teologii dogmatycznej, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,od 2001 roku kierownik i wykładowca Zakładu Teologii Dogmatycznej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego a od 2004 roku członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Na uroczystej gali Ksiądz Jerzy Szymik zapoznał wszystkich Laureatów ze swoją poezją, w której przedstawia  swoje spojrzenie na świat i człowieka. Każdy zwycięzca został nagrodzony tomikiem poezji.

Młody eseista z myszkowskiej Trójki (Ilość zdjęć w galerii: 4)