Na początek Pohulanka

Na początek Pohulanka

W poniedziałek, 8 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych Nr 2 odbyło się pierwsze w tym roku, spotkanie Burmistrza Miasta Włodzimierza Żaka z mieszkańcami Myszkowa, w dzielnicy Pohulanka.

Spotkania te, w poprzednich dwóch latach, cieszyły się dużą popularnością, lecz na wczorajsze przyszło o wiele więcej mieszkańców. Prozaiczny powód, a mianowicie silne światło dzienne, które uniemożliwiłoby prezentację medialną, zmusiło nas do zmiany sali na mniejszą. Profesjonalna i wyczerpująca informacja na temat finansów, inwestycji, planów na przyszłość oraz ogólnej kondycji miasta wypełniła pierwszą część spotkania. To, co dla jednych mogło być przedłużającą się częścią spotkania, dla innych stanowiło rzetelne źródło informacji. Pojedyncze głosy, próbujące skrócić tę część, zostały zagłuszone przez pozostałych uczestników spotkania.

W drugiej części spotkania, pytania uczestników w znacznej mierze dotyczyły stanu naszych dróg. Burmistrz Żak wyjaśniał, dość długo, jakie w tej materii ma plany. Oczywiście, nie wszyscy się z nimi zgodzili, co wobec interesu mieszkańców danej ulicy jest w pełni zrozumiałe. Zrozumiałe być jednak musi i to, że budżet nasz ma określony zasób, którego nawet najlepsze chęci nie zwiększą. Przed nami, w tym tygodniu spotkania w Mrzygłódce i Mrzygłodzie. O problemach, jakie tam zostaną poruszane w następnej odsłonie „Spotkań z Burmistrzem”.