Uczennica z "Trójki" zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

Uczennica z "Trójki" zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

21 czerwca 2013 roku w Pałacu w Rybnej odbył się finał XX Tarnogórskiego Konkursu Poetyckiego im. Księdza Jana Twardowskiego pod patronatem Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusza Czecha.
Honorowy patronat nad konkursem objęła Senator RP Maria Pańczyk-Pozdziej.

Szczególna, bo jubileuszowa edycja miała bardzo uroczystą oprawę. W pięknych pałacowych wnętrzach Sali Koncertowej w Rybnej zgromadzili się włodarze miasta, członkowie komisji konkursowej, laureaci konkursu i zaproszeni goście. Po części artystycznej, która dla wszystkich była wielkim przeżyciem duchowym, rozpoczęła się część oficjalna. Na początku burmistrz podkreślił długoletnią tradycję konkursu i przedstawił jego pomysłodawczynię p. Stanisławę Szymczyk. Członek komisji konkursowej dr Henryka Andrzejczak podkreśliła wysoki poziom tegorocznego konkursu.

Ogółem w konkursie wzięło udział 250 uczestników z całej Polski, którzy zgłosili do konkursu zestawy wierszy składające się z trzech utworów poetyckich, tematyką nawiązujących do twórczości Księdza Jana Twardowskiego. Pani Henryka Andrzejczak pogratulowała laureatom lekkości pióra i świeżości wypowiedzi. Podkreśliła, że w wydanym pod nazwą „A w świecie stale uśmiech niewidzialny…” pokonkursowym tomiku wierszy znalazły się utwory, które wywarły największe wrażenie, zachwyt i wzruszyły członków komisji konkursowej. Pani Anna Gawron-Ciechanek napisała we wstępie, że „Duchowy przewodnik ks. Twardowski odcisnął wyraźne piętno na twórczości laureatów”.

Wielki sukces odniosła w konkursie, uczennica kl. VI b Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie Joanna Spik, która zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Zestaw wierszy „Święta” napisane zostały pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. Renaty Cholewki

Uczennica z "Trójki" zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego (Ilość zdjęć w galerii: 3)