"Piękna nasza Polska cała”

"Piękna nasza Polska cała”

Przedszkole nr 1 w Myszkowie było organizatorem Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Piękna nasza Polska cała”, który odbył się 06.11.2014 r. w Domu Kultury.

Cel konkursu - rozbudzanie uczuć patriotycznych, uwrażliwienie dzieci na piękno naszej Ojczyzny, popularyzowanie poezji dla dzieci oraz integracja przedszkolaków.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni Goście: Pani Jolanta Kempa z-ca Kierownika Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli, Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele.

Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:
1. Pani Bożena Kwiatkowska - nauczyciel języka polskiego w SP nr 5
2. Pani Renata Lewandowska - Kierownik Artystyczny MDK
3. Pani Agnieszka Toruńska - Przedstawiciel Rady Rodziców z Przedszkola nr 1

Do konkursu zostało zgłoszonych 13 uczestników. Najpopularniejszym utworem okazał się wiersz Cz. Janczarskiego "Co to jest Polska", który był recytowany aż cztery razy.

Całą uroczystość dodatkowo urozmaicał program artystyczny przygotowany przez dzieci z Przedszkola nr 1
Konkurs rozpoczął się "Polonezem" w wykonaniu dzieci z grupy "Krasnoludki".
W przerwach między recytowanymi wierszami dzieci z grupy "Jabłuszka" zatańczyły WIĄZANK?? TA??CÓW ŚLĄSKICH oraz zaśpiewały piosenkę "Polska" a 5-latki z grupy "Smerfy" zatańczyły "Krakowiaka".

Podczas obrad Jury dzieci mogły pobawić się przy rytmicznych dźwiękach muzyki oraz zintegrować się.

Jury po trudnych obradach wyłoniło zwycięzców:
Strzelczyk Lena lat 5 z Przedszkola nr 4 za wiersz pt."Ojczyzna"

II MIEJSCE
Gęsikowska Lena lat 5 z Przedszkola nr 5 za wiersz M.Konopnickiej pt."Co dzieci widziały w drodze"

III MIEJSCE
Dyl Patryk lat 6 z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi za wiersz Cz.Janczarskiego pt."Co to jest Polska"

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz książeczki.

LIS