X Jubileuszowa Gala "Promotor Myszkowa"

X Jubileuszowa Gala "Promotor Myszkowa"

W piątek, 20 lutego odbyła się X Jubileuszowa Gala „Promotor Myszkowa”. Początkowo Statuetkę przyznawano jedynie w dziedzinie „Przedsiębiorca”, z biegiem lat zyskała jednak nowe nominacje. Dzisiaj Statuetką „Promotor Myszkowa” honorujemy ludzi i instytucje, którzy przyczyniają się do rozwoju miasta oraz do jego promocji. Od trzech lat Kapituła przyznaje Statuetkę w kategorii „Przyjaciel Miasta”, a w tym roku poszerzono jeszcze o jedną kategorię „Mecenas Kultury”.

Jak przystało na Galę Jubileuszową przed zaproszonymi gośćmi rozpostarto czerwony dywan, a przybyłych  już przy wejściu, witał Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak wraz z zastępcą Iwoną  Franelak. Niecodziennym, szacownym  gościem  był Premier RP w latach 1997-2001 prof. Jerzy Buzek, który odczytał laudację „Diamentowej Statuetki” dla Firmy Sokpol.   Jak co roku imprezę poprowadzili Katarzyna Miklas i Włodzimierz Żak, którym towarzyszyła 15-osobowa orkiestra „Myszkowia Band”. Wieczór zakończył koncert Adama SobierajskiegoMichała Gasza.

Przybyłe na tę uroczystość media TVP Katowice, Radio FIAT oraz Gazeta Myszkowska udokumentowały tę ważną dla miasta uroczystość.

Kapituła w składzie:
Iwona Franelak - zastępca Burmistrz Miasta Myszkowa,
Ireneusz Zygier - przedstawiciel Cechu Rzemiosł Róznych,
Marek Ferdynand - przedstawiciel  Myszkowskiej Rady Biznesu,
Małgorzata Kitala-Miroszewska - rzecznik prasowy UM,
Iza Skabek - pedagog, autorka wierszy dla dzieci,
Tadeusz Bartnik - prezes MKS-u,
Aleksandra Pindych - dyrektor MDK,
Piotr Wysocki - dyrektor MOSiR-u,
przyznała wyróżnienia i statuetki w poszczególnych kategoriach.

Duże i średnie przedsiębiorstwo
Statuetkę "Promotor Myszkowa" dla Firmy P.P.H.U. MARCUS Marek Bartoszek

Małe i mikro przedsiębiorstwo
Wyróżnienie dla Firmy POL-ITAL Urszula Jędrusińska.
Statuetka „Promotor Myszkowa” dla Salonu Fryzjerskiego „Jawornik” Zbigniew Jawornik.

Kultura
Wyróżnienie dla pisarki dla dzieci, poetki i pedagoga Izabeli Skabek, dla Klubu Plastyków Nieprofesjonalnych, Zespołu Estradowego ESKADRA.
Statuetka "Promotor Myszkowa" w kategorii Kultura powędrował do trójki młodych, zdolnych i ambitnych twórców: Katarzyny Miklas, Sebastiana Rucińskiego i Tomasza Wójcika.

Wyróżnienie dla biegaczki Tamary Koczur i kolarza Tadeusza Garncarza
Statuetka "Promotor Myszkowa" dla utalentowanego młodego boksera Miłosza Wodeckiego.

Entuzjasta Myszkowski
Wyróżnienie dla entuzjasty sportowych działań Radosława Haluka i organizatora największej corocznej połączonej imprezy Zawodów Wędkarskich i Dnia Dziecka dla Tomasza Raka.
Statuetkę „Promotor Myszkowa” w tej kategorii otrzymał człowiek, któremu nie jest obcy doświadczonych przez los ludzi, osoby, która wspiera innych prowadząc Schronisko dla bezdomnych, Andrzej Skowron.

Przyjaciel Miast
Statuetka dla Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, posłanki RP Izabeli Leszczyny za pomoc w powstawaniu SSE w Myszkowie, za Plac Dworcowy i wiele innych ważnych dla miasta spraw.

Mecenas Kultury - dla Iwony i Waldemara Kitalów za organizację i wsparcie corocznych plenerów malarskich, niedzielnych, letnich koncertów, za wspieranie inicjatyw kulturalnych.

Diamentowa Statuetka - zdobywca trzech statuetek otrzymuje Statuetkę Diamentową. Firma Sokpol to największe przedsiębiorstwo w mieście, które stawia nie tylko na rozwój ale i na troskę o pracownika.  Statuetkę w tej kategorii otrzymała Firma Sokpol, którą odebrał jej Prezes Roman Sobczyk.

- Jubileuszowa Gala Promotor Myszkowa przechodzi powoli do historii. Dumny jestem, że mogłem dzisiejszego wieczoru wręczyć Państwu te wyróżnienia i statuetki. Wierzę, że w przyszłym roku ich liczba będzie równie imponującą- mówił Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak na zakończenie uroczystości.

Migawki z uroczystości można również obejrzeć na stronie Akutalności TVP Katowice, której dziękujemy za obecność. Dziękujemy Radiu FIAT oraz Gazecie Myszkowskiej.

Aktualności TVP Katowice - wydanie z 20 lutego 2015 r.
X Jubileuszowa Gala "Promotor Myszkowa" (od 8'16" do 9'18")

X Jubileuszowa Gala "Promotor Myszkowa" - 20.02.2015 r. (Ilość zdjęć w galerii: 58)

LUT

11953