Podsumowanie II Myszkowskiego Konkursu Języka Angielskiego "Big Ben"

Podsumowanie II Myszkowskiego Konkursu Języka Angielskiego "Big Ben"

10 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie zostały wręczone nagrody laureatom i wyróżnionym uczniom II Myszkowskiego Konkursu z języka angielskiego „BIG BEN” pod patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa.

Organizatorami Konkursu „BIG BEN” był  „SUCCESS”- Centrum Nauczania Języków Obcych oraz Wydawnictwo Macmillan. II Edycja Konkursu została skierowana do uczniów klas szóstych i czwartych szkół podstawowych z terenu Myszkowa i okolic. Celem Konkursu było promowanie języka angielskiego w praktycznym jego użyciu oraz chęć skonfrontowania dzieci i młodzieży z ich wiedzą i umiejętnościami językowymi.

W konkursie wzięło udział 18 szkół podstawowych z czterech powiatów: myszkowskiego, zawierciańskiego, będzińskiego i częstochowskiego. W konkursie wzięło udział 177 uczniów, w tym 77 uczniów z klas IV-tych i 100 uczniów z klas VI-tych.

Tak jak w ubiegłym roku „BIG BEN” odbył się w II etapach: I etap- szkolny (półfinał) sprawdzał kreatywne użycie języka angielskiego dzieci i młodzieży w pisaniu poprzez m.in. napisanie dokończenia do podanego fragmentu teksu, natomiast II etap- finał, został przeprowadzony w rzadko spotykanej formie - w formie ustnej.

Gościem Honorowym podczas wręczenia nagród, był Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak. W rozpoczynającym uroczystość przemówieniu, organizatorzy konkursu, podziękowali burmistrzowi za udział w uroczystości a także złożyli podziękowania nauczycielom, za ich pracę i zaangażowanie w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu oraz wręczyli dyplomy i upominki. Organizatorzy, wraz z Burmistrzem Miasta Myszkowa, gratulowali laureatom i wyróżnionym uczniom pokonania barier językowych i osiągnięcia wysokich wyników w konkursie, a także wręczyli dyplomy i nagrody. Laureaci konkursu otrzymali nagrody główne, którymi są kursy języka angielskiego ufundowane przez Szkołę Językową „SUCCESS” oraz książki i gadżety sponsorowane przez Wydawnictwo Macmillan. Po uroczystym wręczeniu nagród odbyła się mini-konferencja dla nauczycieli na temat narzędzi diagnozowania uczniów w szkołach publicznych, którą przeprowadziła Reprezentantka Regionalna Wydawnictwa Macmillan.

Szkoła Językowa „SUCCESS” po sukcesie II edycji, zapowiada kolejne edycje Konkursu „BIG BEN”, na które zaprasza już dzisiaj.

Oto Laureaci i wyróżnieni Uczniowie II Myszkowskiego Konkursu z języka angielskiego „BIG BEN”:

KLASA IV

Dryjski Bartosz -  Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach
Kaczmarska Natalia - Szkoła Podstawowa Nr 4

Gratulujemy!

Podsumowanie II Myszkowskiego Konkursu Języka Angielskiego "Big Ben" - 10.04.2015 r. (Ilość zdjęć w galerii: 10)