W przedszkolu jak w "Bajce"

W przedszkolu jak w "Bajce"

15 i 16 maja 2015 r. Przedszkole nr 1 w Myszkowie uroczyście obchodziło 70-lecie istnienia oraz nadanie Imienia "Bajka”.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:
Włodzimierz Żak – Burmistrz Miasta Myszkowa,
Iwona Franelak – z-ca Burmistrza Miasta Myszkowa,
Tadeusz Żesławski – Wicekurator Oświaty w Katowicach
Jerzy Woszczyk - Przewodniczący Rady Miasta,
Marzanna Wieczorek – Kierownik MZEASiP,
Jolanta Kempa - z-ca Kierownika MZEASiP,
Jacek Trynda – Przewodniczący Komisji Oświaty,
Mirosława Gajda – Dyrektor Biblioteki Miejskiej,
Aleksandra Pindych – Dyrektor MDK,
Jadwiga Mielczarek – Konsultant WOM w Częstochowie,
Anna Kotra - dyrektor przedszkola w latach 1990-2006,
Elżbieta Matysiewicz -  Prezes Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Myszkowie.

Wśród gości nie zabrakło emerytowanych pracowników przedszkola, jego absolwentów, dyrektorów oraz nauczycieli z myszkowskich szkół i przedszkoli, przedszkolnych bajkowych reprezentantów z grup "Smerfy", "Jabłuszka", "Żabki", "Motylki", "Krasnoludki", "Wiewiórki", "Jagódki" oraz przedstawicieli prasy lokalnej, przedstawicieli rodziców a przede wszystkim dzieci i pracowników przedszkola.

Po przedstawieniu rysu historycznego przedszkola oraz uzasadnieniu wyboru imienia „Bajka”,  zaproszeni goście oglądając prezentację multimedialną mogli zobaczyć jak na przestrzeni 70 lat zmieniało się Przedszkole nr 1 w Myszkowie.

Swoje umiejętności zaprezentowały też przedszkolaki. Program artystyczny w  wykonaniu dzieci z grup starszych to barwne, wyśpiewane i wytańczone spotkanie bohaterów najpopularniejszych bajek: wróżki, krasnoludka, misia i budowniczych którzy,  „zbudowali przedszkole na nowo”.  Przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę.

Burmistrz Miasta Myszkowa i Przewodniczący Rady Miejskiej w Myszkowie odczytali i wręczyli na ręce pani dyrektor Barbary Cupiał Akt Nadania Imienia Bajka dla Przedszkola nr 1 w Myszkowie, po czym nastąpiło przecięcie wstęgi na tablicy pamiątkowej z udziałem dzieci oraz przedstawiciela rodziców p. Anny Adamowskiej.

Były przemowy gości, wręczanie kwiatów, listów gratulacyjnych oraz życzenia.

Dowodem wdzięczności za udział w tym szczególnym dniu było wręczenie wszystkim przybyłym gościom oraz rodzicom, pamiątkowych statuetek oraz aktów podziękowań.
Ten dzień na długo pozostanie w pamięci, a lata spędzone w „Bajce” będą dla dzieci wspomnieniem tego co dobre, mądre, szlachetne.

Uroczystość nadania imienia "Bajka" Przedszkolu nr 1 w Myszkowie - 15.05.2015 r. (Ilość zdjęć w galerii: 14)