Nowe autobusy na naszych drogach

Nowe autobusy na naszych drogach

Z nowym rokiem na naszych drogach pojawiły się nowe autobusy komunikacji miejskiej. Ogłoszony przez nas przetarg na przewoźnika na lata 2017-2019, zawierał takie wymagania, które sprawią, że nasi mieszkańcy będą mogli czuć się w autobusach dobrze i bezpiecznie, a osobom starszym i niepełnosprawnym ułatwią poruszanie się autobusami miejskim.

Po naszych drogach jeżdżą dzisiaj „młode” autobusy z 2016 r. Każdy z nich jest niskopodłogowy z obniżaną podłogą w drzwiach. Autobusy wyposażone są w klimatyzację oraz taki system ogrzewania, który zapewnia równomierne i skuteczne ogrzewanie całego autobusu, a oświetlenie przedziału pasażerskiego stwarza poczucie bezpieczeństwa. Bezpieczna jest również podłoga, wyłożona materiałem antypoślizgowym. Autobusy wyposażone są w pakiet udogodnień niezbędnych dla osób niepełnosprawnych czyli m. in. wydzielenie stanowiska dla osób na wózkach, przyciski „na żądanie”, rozmieszczone równomiernie w okolicy drzwi z dodatkowymi oznaczeniami w alfabecie Braille'a, podświetlany przycisk służący do sygnalizowania zamiaru wyjścia z pojazdu osoby poruszającej się na wózku. Bezpieczeństwu służy również monitoring z rejestracją obrazu lecz bez nagrywania dźwięku wewnątrz autobusu. Pojazdy wyposażone są w system GPS z możliwością powiadamiania o ewentualnych zagrożeniach. Młodych ludzi zapewne ucieszy wyposażenie autobusów w sieć Wi-Fi oraz ładowarki USB.

Ponadto autobusy posiadają urządzenia informacji pasażerskiej w postaci głośników za pomocą których pasażerowie informowani są o przystankach. Autobusy jeżdżące po mieście są w kolorze białym z pomarańczowym logo. Na żadnym autobusie, ani w jego wnętrzu nie przewidujemy reklam poza informacjami związanymi z komunikacją miejską.

STY