Boisko już otwarte!

Boisko już otwarte!

W ubiegły piątek tj. 12. grudnia br. miało miejsce uroczyste otwarcie boiska ze sztuczną nawierzchnią, wybudowanego w ramach programu „Blisko boisko”, mieszczącego się na terenie Zespołu Szkół Publicznych Nr 5.

Na zaproszenie Burmistrza Miasta Myszkowa, na uroczystość przybyli m.in.: Poseł na Sejm RP - Jadwiga Wiśniewska, Starosta Myszkowski – Marian Wróbel, Wicestarosta Myszkowski – Jan Kieras, Przewodnicząca Rady Miasta - Urszula Motylewska wraz z radnymi, Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty - Elżbieta Horbatowska, Pełnomocnik firmy Bud-Wod-Bis (wykonawcy inwestycji) - Zbigniew Mleczko, dyrektorzy szkół, przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych oraz administracji samorządowej.

Uroczystość rozpoczęła się na sali gimnastycznej ZSP nr 5 od wprowadzenia sztandaru i odegraniu hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk, dziękując gościom za  przybycie. Burmistrz mówiąc o inwestycji podkreślił, jak ważne dla miasta i rozwoju młodzieży są powstające tego typu boiska (przypomnijmy, że w ciągu niecałego miesiąca Myszków zyskał 2 boiska ze sztuczną nawierzchnią, (kompleks sportowy "Moje Boisko - Orlik 2012" funkcjonuje już przy Zespole Szkół Nr 1)). Swoje podziękowanie i radość z budowy boisk sportowych w swoich wystąpieniach wyrazili również Pani Poseł Wiśniewska oraz Starosta Myszkowski.

Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów ZSP 5, uroczystość przeniosła się na teren boiska, gdzie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi a ksiądz kanonik Stefan Jachimczak dokonał poświęcenia obiektu. Po części oficjalnej przyszła pora na zmagania sportowe, które poprzedziła seria rzutów karnych wykonywanych m.in. przez Panią Wiśniewską, burmistrza, zastępcę burmistrza, dyrektora MOSiR-u i MDK. Mecze rozegrały ze sobą klasy sportowe ze szkoły podstawowej nr 5 oraz gimnazjum nr 5. Puchary ufundował i wręczył Burmistrz Romaniuk.

Przypomnijmy, że koszt inwestycji wyniósł 832.177,22 złotych. Starania o wybudowanie boiska rozpoczęły się 31 kwietnia 2008 r. Złożony został wówczas wniosek o dofinansowanie projektu do Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie. Wniosek zyskał pozytywna akceptację, uzyskując 300 tys. zł dofinansowania na budowę boiska sportowego.
Miasto ubiegało się o dotację na ten cel z programu Blisko Boisko - wieloletniego programu budowy boisk ze sztuczną nawierzchnią, zainicjowanego przez Ministerstwo Sportu oraz Grupę PZU.