"Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

"Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

KRUS zaprasza rolników do wzięcia udziału w XVI Ogólnopolskim Konkursie "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Termin zgłoszenia do konkursu organizowanego przez KRUS upływa 31 marca br.

Laureaci Konkursu otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem o mocy 55 KM, ufundowanym przez prezesa KRUS.

Konkurs KRUSU promuje zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, by zmniejszyć liczbę wypadków i chorób zawodowych rolników. Udział w Konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne, osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i ubezpieczone w KRUS.

Konkurs przebiega w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Zgodnie z regulaminem Konkursu, Komisje Konkursowe, w skład których wchodzą przedstawiciele instytucji zajmujących się rolnictwem dokonują w każdym gospodarstwie profesjonalnego audytu!

Fachowcy sprawdzą gospodarstwo pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy, ocenią stosowanie i jakość środków ochrony osobistej; rozwiązania techniczne i organizacyjne stosowane w gospodarstwie w celu ograniczenia ryzyka wypadku i zwiększenia bezpieczeństwa pracy. Oceniana jest także organizacja miejsc wypoczynku i zabawy dzieci oraz dbałość i poszanowanie dla naturalnego środowiska. Wskażą co trzeba zmienić by żyło się w nim lepiej!
Nagrody w etapie regionalnym wojewódzkim i centralnym.
Laureat etapu wojewódzkiego reprezentuje swój region w centralnym, ogólnopolskim finale. Uroczystość wręczenia nagród odbywa się podczas największej rolniczej wystawy plenerowej w Europie, jaką jest Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AgroShow 2017 organizowana w Bednarach.

31 MARCA UP??YWA TERMIN ZG??ASZANIA UDZIA??U W KONKURSIE

Regulamin na stronie KRUS: www.krus.gov.pl