O bieżących inwestycjach i remontach w skrócie

O bieżących inwestycjach i remontach w skrócie

Urzad Miasta informuje o bieżących inwestycjach, remontach oraz budowach dróg prowadzonych na terenie naszego miasta.

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Myszkowie przy ul. Kościuszki 30.
Wykonawca zakończył prace związane z modernizacją wymiennikowni, które były rozpoczęte w grudniu 2008r. Zakończone zostały  prace związane z modernizacją węzła cieplnego c.o i c.w.u. Jet to jeden z etapów prac w ZSP 3, którego koszt wyniósł ponad 90 tys. zł. Na  zmianę pory roku i aury czekają prace na zewnątrz szkoły takie jak przebudowa schodów zewnętrznych czy docieplenie  budynku. Całość  prac finansowana jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.Przypomnijmy, że łączna kwota dofinansowania tego zadania wraz z umorzeniem pożyczki może wynieść około 303.500,00 zł. Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Myszkowie polegać będzie na ociepleniu budynku, modernizacji węzła cieplnego oraz częściowej modernizacji c.o.

Przebudowa drogi w ul. 1 Maja - III etap w Myszkowie wraz z budową kanalizacji deszczowej.
Wykonawcą realizującym roboty jest Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowo Produkcyjne AKWA z Żarek. W styczniu 2009r. kontynuowane są prace przy budowie drogi technologicznej (droga dojazdowa do czyszczenia separatora). Roboty związane z nawierzchnią drogową ul. 1 Maja ruszą z chwilą pojawienia się odpowiednich warunków atmosferycznych. Rozpoczęcie inwestycji nastąpiło 07.10.2008 r. a jej koszt to - 1.456.546,39 złotych.

Budowa drogi w ul. Kochanowskiego w Myszkowie wraz z kanalizacją deszczową i kanalizacją sanitarną oraz wodociągiem.
Konsorcjum składające się z PRD-M Myszków Sp. z o.o. (lider) i PP-H-U PROSPER INSTALBUD EKO s.c. wstrzymało prace drogowe do czasu pojawienia się odpowiednich warunków atmosferycznych. Koszt wykonania inwestycji to 2.402.474,33 złotych wg oferty.