Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Czy będzie Orlik ?

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Czy będzie Orlik ?

Boiska za 1/3 ceny
Jest szansa na kolejny, profesjonalny kompleks boisk. "W mieście musi być jeden ogólnodostępny kompleksowy obiekt sportowy służący coraz większej grupie ludzi uprawiających sport i rekreację" - motywuje to działanie Burmistrz J. Romaniuk. Wniosek napisany przez Wydziały Rozwoju i Strategii oraz Infrastruktury Miejskiej i Inwestycji zyskał uznanie Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu przyznając miastu Myszków 666 tys. zł. na jego realizację. Z ponad 200 złożonych wniosków, pozytywną ocenę uzyskały  52, a wśród nich i nasz. 

Dla  dzieci i młodzieży
Kompleks boisk służyć ma przede wszystkim, jak najszerszej liczbie  dzieci i młodzieży w celu uprawiania sportu i rozwoju kultury fizycznej, popularyzacji aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych i weekendów ze sportem - można przeczytać na stronie internetowej „Orlika”. W mieście działa wiele organizacji, które w swoim programie mają  hasło „sport i rekreacja”, dodając do tego sport międzyszkolny i różnorodność imprez organizowanych przez  MOSiR – potrzeba ogólnodostępnego kompleksu sportowego jest w pełni uzasadniona. 

Lokalizacja - miejsce dla wszystkich

Pomysł, by boiska ”Orlik” wybudować przy stadionie MKS-u jest pomysłem jak najbardziej trafionym. Nareszcie miejsce to ożyje i będzie w pełni wykorzystane, a co najważniejsze, dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta, a  nie tylko dla wąskiego,  w sumie grona braci szkolnej. Kompleks ten będzie się składał z boiska do piłki nożnej oraz boiska 30x50 do piłki ręcznej i tenisa.  Obie te dyscypliny przeżywają ostatnio złoty wiek i cieszą się dużym zainteresowaniem, a gracze w tenisa szukają boisk czasem daleko poza miastem.

Ruch należy do radnych

Tylko od  radnych zależy czy „weźmiemy” te 666 tys. zł, a młodzież myszkowska będzie miała ogólnodostępny kompleks sportowy. Z kasy miasta trzeba dodać ok. 400 tys. zł – cała inwestycja szacowana jest na 1 mln 65 tys.zł. Akurat w tym przypadku brak pośpiechu okazał się korzystny. Sytuacja kryzysowa wpłynęła na obniżkę materiałów i  na ceny prac budowlanych. 
Trzeba liczyć na to, że tzw. „polityka lokalna” w naszej radzie ustąpi miejsca dobru, z którego skorzystać może wielu.

23

WRZ

2014

1136

razy

czytano

1685/2707

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.