Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Niepełnosprawni na rynku pracy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Niepełnosprawni na rynku pracy

Wydział Rozwoju i Strategii Urzędu Miasta podjął po raz kolejny w ciągu dwóch lat współpracę z Caritasem Archidiecezji Częstochowskiej. Współpraca dotyczy organizowanego przez Caritas programu pn: „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy”

Celem tego projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków Państwowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jest wsparcie i przygotowanie osób z niepełnosprawnością ruchową do wejścia i powrotu na rynek pracy, bądź też ułatwienie rozpoczęcia lub kontynuowania nauki. 

Beneficjentami projektu są osoby niepełnosprawne ruchowo w wieku od 16 – 64 lat  z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności. 

W ramach projektu przewidziane są warsztaty terapii zajęciowej, indywidualne konsultacje z psychologiem, doradcą zawodowym oraz prawnikiem, organizacja stażu dla beneficjenta, lub dofinansowanie czesnego, podręczników (w przypadku osób podejmujących lub kontynuujących studia). Możliwa jest też pomoc poprzez wsparcie asystenta/opiekuna stażu. Beneficjenci zostaną wyposażeni w sprzęt wspomagający proces edukacji/ułatwiający pracę.
Wspomniane warsztaty terapii zajęciowej dzielą się na: wyjazdowe (odbędą się 25.05.09 – 29.05.09, w „Orlim Gnieździe”) i stacjonarne (odbędą się we wrześniu 2009r. w Częstochowie) Caritas zapewnia dojazd do miejsca odbywania się projektu lub zwraca koszty podróży. Należy podkreślić, że udział w całym projekcie jest bezpłatny

Dzięki współpracy z Caritasem, do udziału w projekcie zostało zaproszonych dziewięcioro uczestników z Myszkowa i okolic. Podjęliśmy działania mające na celu dotarcie do osób niepełnosprawnych, które mogą być zainteresowane udziałem w projekcie. Działania te polegały na współpracy z fundacją  „Po Prostu Serce”, prowadzoną  przez Pana Andrzeja Skorka, i na docieraniu do zainteresowanych we własnym zakresie. Owocem tychże działań było spotkanie informacyjne, które odbyło się 18.03. br. w siedzibie Fundacji „Po prostu serce”, na które zaprosiliśmy opiekunów osób niepełnosprawnych oraz gości z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie: koordynatora projektu: Panią Justynę Profus  – koordynator projektu, Magdalena Bach  - psycholog, Roma Pietrzak  - pedagog. 

Na spotkaniu zostały przedstawione szczegóły dotyczące projektu. Spotkanie przebiegało w iście rodzinnej atmosferze, przy stołach przygotowanych przez Kawiarnię MAG, której jednocześnie chcielibyśmy bardzo podziękować za wszystkie cateringowe usługi.  Pomysł warsztatów dla osób niepełnosprawnych został ciepło przyjęty przez zaproszonych opiekunów; generalnie panuje opinia, że na terenie Myszkowa tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że to co robimy jest jedynie światełkiem zapalonym dla tych dzieci, a co najważniejsze kroplą w oceanie ich potrzeb.

23

WRZ

2014

1154

razy

czytano

1696/2710

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.