Rusza przebudowa drogi przy największej szkole podstawowej w mieście

Rusza przebudowa drogi przy największej szkole podstawowej w mieście

W najbliższy piątek tj. 26 lutego rozpoczynają się prace związane z przebudową drogi przy Szkole Podstawowej Nr 5, w związku z czym pojawią się utrudnienia w ruchu.

W ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez modernizację odcinków dróg gminnych – droga przy SP nr 5 w Myszkowie” wykonane zostaną prace podziemne, polegające na przełożeniu kabla energetycznego oraz prace naziemne, czyli nowa nakładka bitumiczna, chodniki i miejsca parkingowe. Prostopadle do budowanej drogi zostanie wybudowany łącznik z ul. 11 Listopada.

Inwestycja zakłada 2 etapy prowadzenia robót:
I etap - na odcinku od budynku Wyszyńskiego 15 do okolic stacji transformatorowej. Na czas trwania I etapu zamknięcie przedmiotowego odcinka.
II etap - na odcinku od stacji transformatorowej do parkingu przy Pizzerii Capri. Na czas trwania II etapu zaplanowano zamknięcie jezdni na przedmiotowym odcinku drogi.

Termin zakończenia prac, zgodnie z zawartą umową, został wyznaczony na dzień 31 sierpnia br. Mamy nadzieję, że tegoroczny wrzesień rozpocznie się dźwiękami szkolnych dzwonków, a nowa droga będzie służyła nie tylko uczniom SP5.

LUT

1913