Ponad 13,7 mln zł dla Myszkowa z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Ponad 13,7 mln zł dla Myszkowa z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Ponad 13,7 mln zł dofinasowania otrzyma Gmina Myszków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

13 742 064 zł zostanie przeznaczonych na realizację 3 inwestycji tj.:

- 10 592 064,00 zł na budowę kanalizacji sanitarnej, wydzielonego oświetlenia ulicznego oraz przebudowę sieci wodociągowej o dł. ok. 3,7 km w ul. Wolności i ul. Krasickiego,

- 2 150 000,00 zł na budowę mostu w ciągu ul. Mrzygłodzkiej. Inwestycja obejmie budowę mostu nad Potokiem Leśniówka (ul. Mrzygłodzka) wraz z obustronnym chodnikiem i elementami bezpieczeństwa ruchu zgodnie z obowiązującymi przepisami, który decyzją PINB w Myszkowie został wyłączony z użytkowania. Gmina Myszków oczekuje pozwolenia na budowę.

- 1 000 000,00 zł na rozwój infrastruktury stadionu miejskiego poprzez budowę budynku klubowego oraz budowę dwóch kortów tenisowych. Inwestycja obejmie budowę parterowego budynku niepodpiwniczonego o powierzchni zabudowy 400-500 m2 wraz z wyposażeniem i infrastrukturą techniczną oraz dwóch kortów tenisowych do gry podwójnej o wymiarach 23,77x10,97 m każdy.

Ponadto 3 mln złotych otrzyma myszkowski szpital na przebudowę i modernizacja centralnej sterylizatorni oraz laboratorium wraz z zakupem sprzętu w celu zwiększenia dostępności i jakości świadczeń medycznych oraz obniżenia kosztów. Sprzęt zostanie zainstalowany w miejsce już wyeksploatowanego. Zadanie zwieńczy zakończoną modernizacja Oddziału Kardiologii i trwającą OIOM (2 mln zł). Milion złotych zostanie przeznaczonych również na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby SP ZOZ w Myszkowie w celu poprawy jakości powietrza, zwiększenia wykorzystania OZE oraz obniżenia kosztów ponoszonych na zakup energii elektrycznej. Realizacja inwestycji pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego obiektu oraz zabezpieczy potrzeby energetyczne wynikające z uruchomienia nowopowstałych oddz. kardiologii i OIOM.

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak dziękuje Pani Europoseł Jadwidze Wiśniewskiej za wsparcie przy pozyskaniu środków.