III liga jest nasza - awans żeńskiej drużyny MKS Myszków!

III liga jest nasza - awans żeńskiej drużyny MKS Myszków!

- Drogie Panie, by zremisować jeden mecz, a pozostałe wszystkie mecze wygrać, trzeba mieć nie tylko talent do gry, lecz także wolę walki. Jest to dowód na Waszą ciężką pracę i pracę Waszego Trenera. Życzę zatem, by ta dobra passa trwała, życzę wielu zdobytych goli i samych wygranych meczy. Władzom Klubu gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Tymi słowami Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak pogratulował i podziękował naszym piłkarkom MKS-u Myszków za awans do III ligi.

W ostatnim, sobotnim mieczu (18 czerwca) pokonując drużynę z Zabrza 11:0, nasze dziewczyny dowiodły swojego kunsztu piłkarskiego, determinacji, konsekwencji gry i niezwykłego talentu. Na pewno słowa uznania należą się również trenerom Tomaszowi Duszy i Dariuszowi Wróblowi oraz osobie, która włożyła wiele pracy w sukces tej drużyny Tomaszowi Szlenkowi. Lecz najważniejsze są jednak zawodniczki. Bez ich ciężkiej pracy nie byłoby sukcesu. Jeszcze raz zawodniczki MKS-u Myszków udowodniły, że "Kobieta potrafi". Gratulujemy i wierzymy, że nadchodzi czas na kolejne sukcesy.

Gospodarzem sobotniej uroczystości awansu do III ligi był Prezes MKS Myszków Tadeusz Bartnik, a uczestniczyli w niej Poseł na Sejm Mariusz Trepka, wicestarosta Mariusz Morawiec, członek Zarządu Powiatu Tomasz Ośmiałowski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej RM Sławomir Jałowiec, radni Beata Jakubiec-Bartnik - członek klubu oraz Tomasz Szlenk - członek zarządu klubu, Rzecznik Urzędu Miasta Małgorzata Kitala-Miroszewska - reprezentant Burmistrza Miasta i zarazem Gminy Myszków jako sponsora klubu, właściciel firmy Sokpol Roman Sobczyk - sponsor klubu.

Gmina Myszków, poprzez Burmistrza Miasta wraz z Radą Miasta od lat wspierają klub MKS Myszków, który w tym roku otrzymał dofinansowanie w wysokości 253 tys. zł. Zarówno MKS Myszków jak i UKS przy MOSiR Myszków z tytułu działalności piłkarskiej nie ponoszą żądnych kosztów związanych z korzystaniem i utrzymaniem stadionu oraz funkcjonowaniem zaplecza w postaci szatni, biur i pomieszczeń gospodarczych, opłat za energię elektryczną, wodę i gaz. W ubiegłym roku był to koszt ponad 163 tys. zł.

CZE