Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Pierwsza edycja Jura MTB Race za nami

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pierwsza edycja Jura MTB Race za nami

Długi sierpniowy weekend na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej upłynął pod znakiem rywalizacji fanów kolarstwa górskiego. Za nami pierwsza edycja wyścigu Jura MTB Race, której partnerem była Gmina Myszków.

Debiut w nowej formule
Wyścigi etapowe, a do takich zalicza się Jura MTB Race, są niezwykle popularnie na całym świecie. - Idea jest prosta – wykorzystując potencjał terenu dzielimy rywalizację na kilka tras. Każda z nich to nowe wyzwanie, a jednocześnie ściganie dzień po dniu zwiększa poziom trudności. Tak właśnie było podczas nowej etapówki na Jurze - tłumaczy Roman Matysik z Jura MTB Race. – Wszystko zagrało tak jak sobie zaplanowaliśmy. Malownicze trasy, niezwykle pozytywni ludzie na starcie i nawet pogoda, mimo kilku deszczowym momentów była dla nas łaskawa.

Na starcie stanęło ponad stu zawodników, nie tylko wprawieni uczestnicy zawodów kolarstwa górskiego, ale również debiutujący w takiej formule. Niezwykle wysokie tempo rywalizacji pokazało, że poziom sportowy okazał się bardzo wysoki, co dodatkowo podkręcało emocje.

Trzy etapy, trzy miejscowości
Jurajska etapówka była rozgrywana na terenie Myszkowa, Gminy Niegowa oraz Żarek. Każda z tras przyniosła coś nowego, a jak podkreślają uczestnicy, pozwoliła również odkryć nowe miejsca na Jurze. - Mieszkam niedaleko, ale zwykle jeździłam tutaj po sprawdzonych trasach. Teraz już wiem, że za mało szukałam i organizatorzy pokazali jak sporo jeszcze nieodkrytych fragmentów ma w sobie Jura Krakowsko-Częstochowska. Fantastycznie, za rok znowu jestem – komentuje jedna z uczestniczek.
O różnorodności mówią również pozostali zawodnicy. - Każdy z tych etapów był inny, dla mnie chyba najtrudniejszy był ostatni. Ale tutaj pewnie dało się we znaki zmęczenie, było też gorące i jeszcze ten piasek! Mnóstwo piasku na trasie… czas odpocząć – komentował Piotr, jeden z uczestników na mecie. – Takiego tempa się nie spodziewałem, mocno od samego początku, ale było pięknie – dodaje jego kolega z drużyny.

Z nadzieją na więcej
Komentarze zawodników i gospodarzy Jura MTB Race już teraz motywują organizatorów do przygotowania kolejnych tego typu wydarzeń. Przyszły rok może więc być na Jurze wyjątkowo urozmaicony, a rowerowy potencjał tego terenu ciągle się zwiększa. - To był pewnego rodzaju eksperyment. Mamy w Polsce sporo etapówek, ale brakowało takiej właśnie na Jurze. Pierwsza za nami, więc pozostaje trzymać kciuki za kolejne edycje – dodają organizatorzy.

Wyniki oraz więcej informacji można znaleźć na www.juramtb.pl.

Jura MTB Race 2022

17

SIE

2022

713

razy

czytano

33/3097

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.