Metalurgiczna bez dofinansowania

Metalurgiczna bez dofinansowania

Gmina Myszków nie otrzymała dofinansowania na złożony wniosek do Polskiego Ładu  w ramach Rozwoju stref przemysłowych, dot. „Drogi przez strefę przemysłową - ul. Metalurgiczna i ul. Partyzantów na odcinku od ul. Metalurgicznej do ul.1 Maja”

Wniosek poprzedzony był szeroką konsultacją z przedsiębiorcami i spotkaniami z Radą Biznesu. W ramach przewidywanej inwestycji miał być m.in. przygotowany projekt wraz z wymaganą dokumentacją pozwoleń (ZRID) na budowę drogi gminnej klasy L, jednostronnej ścieżki pieszo-rowerowej, zjazdów publicznych do posesji, budowy odwodnienia na terenie inwestycji, budowy oświetlenia ulicznego. Wartość inwestycji to 19.500.000,00 zł, kwota wnioskowanych środków 19.110.000,00 zł, wkład własny 390.000,00 zł.

Budowa tej infrastruktury drogowej z uwagi na przemysłowych charakter terenu oraz liczbę znajdujących się na nim przedsiębiorstw była w pełni uzasadniona. Niestety, zarówno gmina jak i przedsiębiorcy będą musieli jeszcze poczekać.

PAŹ