Przypominamy o zmianie numerów rachunków bankowych

Przypominamy o zmianie numerów rachunków bankowych

Przypominamy, że z dniem 1 stycznia 2023 r. zmianie uległy indywidualne numery rachunków bankowych przeznaczone do dokonywania wpłat na podatek od nieruchomości, rolny, leśny, podatek od środków transportowych oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Decyzje wymiarowe na rok 2023 będą zawierać nowe rachunki bankowe.

W przypadku opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, podatku od środków transportowych osoby dokonujące opłaty/ podatnicy otrzymają pisemną informację o zmianie rachunku bankowego.

Zmianie uległy również indywidualne numery rachunków bankowych przeznaczone do dokonywania wpłat przez osoby prawne na podatek od nieruchomości, rolny, leśny i podatek od środków transportowych oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

O nowych numerach rachunków bankowych podatnicy zostaną poinformowani w odrębnych pismach.

Z dniem 1 stycznia 2023 r. zmianie uległ numer rachunku bankowego, na który należy dokonywać wpłat z tytułu: użytkowania wieczystego, opłaty przekształceniowej, dzierżawy gruntu, umieszczenia urządzeń w pasie drogowym, opłaty za zajęcie pasa drogowego, opłaty adiacenckiej, opłaty planistycznej, mandatów i innych należności. Wpłaty te należy dokonywać na rachunek bankowy: Bank BNP PARIBAS Bank Polska S.A. nr: 76 1600 1462 1746 4218 1000 0001.

Wpłat z tytułu opłaty skarbowej należy dokonywać na rachunek bankowy: Bank BNP PARIBAS Bank Polska S.A. nr: 11 1600 1462 1746 4218 1000 0007

Z dniem 31.12.2022 r. poprzednie rachunki bankowe w Banku PKO BP zostały zamknięte.

STY