Rewitalizacja centrum miasta - I etap

Rewitalizacja centrum miasta - I etap

22 lutego br. Gmina Decyzją Nr 94/24 Starosty Myszkowskiego otrzymała pozwolenie na zadanie inwestycyjne pn. „Budowa Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego, przebudowa Palcu Dworcowego wraz z budową pawilonu usługowego, budowa naziemnego parkingu przy ul. Słowackiego, przebudowa ul. Kościuszki, przebudowa Skweru Myszków oraz placu przed Urzędem Miasta oraz budowa budynku usługowego wraz z zagospodarowaniem terenu i przebudową istniejącego parkingu przy ul. 3 Maja oraz przebudowa i budowa infrastruktury technicznej w rejonie opracowania (sieci i przyłącza) w ramach rewitalizacji centrum miasta Myszków” .

Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę złożono 22 lipca 2022 roku, jednak to wieloetapowe zadanie inwestycyjne wymagało długotrwałych procedur związanych uporządkowaniem i regulacją prawną terenów objętych zadaniem. Obecnie w przygotowywaniu są dokumenty do przetargu na pierwszy etap, który obejmie obszar od Ronda Flagi RP do parkingu przy ul. Słowackiego. Na ten cel Gmina Myszków uzyskała dofinansowanie w wysokości 20 mln zł.

LUT