Komunikat - świadczenie usług pocztowych

Komunikat - świadczenie usług pocztowych

Szanowni Państwo!

Wobec coraz liczniejszych skarg na Pocztę Polską w Myszkowie i coraz szerszego niezadowolenia mieszkańców Myszkowa z jej usług, zmuszony jestem podjąć odpowiednie kroki.

To, że Poczta Polska jest monopolistą w świadczeniu usług pocztowych, nie zwalnia jej, a wręcz przeciwnie, nakłada na nią obowiązek należytego świadczenia tychże usług.

W celu zapewnienia należytej jakości świadczonej usługi, w ogłoszonym przetargu na świadczenie usług pocztowych, zawarliśmy zapisy o karach, które powodowałyby dyscyplinowanie podmiotu wykonującego usługę. Niestety, spowodowało to brak oferty w przetargu.

Niewywiązywanie się ze swojego zadania, zarówno wobec mieszkańców Myszkowa jak i Urzędu Miasta, prowadzi do wielu przykrych sytuacji losowych, a w naszym przypadku, niedostarczanie pism urzędowych w ustawowym terminie lub niedostarczanie pism w ogóle, skutkować może postępowaniami administracyjnymi czy stratami finansowymi miasta lub mieszkańców.

Wobec powyższego, podjąłem decyzję o wysłaniu petycji do Parlamentarzystów Województwa Śląskiego o podjęcie działań, umożliwiających nam wszystkim normalną komunikację, a w przyszłości takich rozwiązań ustawowych, które zapobiegną podobnym sytuacjom.

Burmistrz Miasta Myszkowa
Włodzimierz Żak