Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości

11 listopada obchodzimy najważniejsze święto państwowe w naszym kraju, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości niepodległościowych nie zabrakło również w naszym mieście.

Obchody 91. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, którą celebrował  ks. kan. Stefan Jachimczak w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, powiatu, zaproszeni goście, kombatanci, miejskie i powiatowe służby mundurowe, młodzież oraz mieszkańcy miasta.

Po Mszy Świętej, w strugach deszczu i przenikliwym chłodzie, uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską. Wiązanki kwiatów pod pomnikiem poległych złożyli m. in.: poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Hutnik, starosta myszkowski Łukasz Stachera, burmistrz miasta Myszkowa Janusz Romaniuk, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele organizacji kombatanckich, służb mundurowych, uczniowie szkół średnich, gimnazjów i szkół podstawowych.

Uroczystość obchodów Święta Niepodległości zwieńczył XIV Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej – Myszków 2009, który odbył się w Miejskim Domu Kultury. Po przejmujących pieśniach patriotycznych w wykonaniu laureatów, odbyło sie wręczenie nagród, które zwycięzcy odebrali z rąk poseł Jadwigi Wiśniewskiej, burmistrza Janusza Romaniuka oraz dyrektora MDK Jarosława Jaskólskiego.