Trawa na placu sportowym w Mrzygłodzie - epilog

Trawa na placu sportowym w Mrzygłodzie - epilog

Pracownicy Urzędu Miasta, zajmujący się koszeniem traw porządkują teren placu sportowego w dzielnicy Mrzygłód.

Harmonogram tegorocznych prac, wbrew temu co donosiła lokalna gazeta, przewiduje koszenie traw na terenie boiska w Mrzygłodzie, o czym można było przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miasta w wiadomościach z dnia 26 maja. Jednakże, gorączka roku wyborczego sprawiła, że gruchnęła prasowa informacja, jakoby Urząd Miasta, a szczególnie burmistrz Janusz Romaniuk nie dopilnował koszenia traw.

Jak każdego roku odpowiednie służby Urzędu Miejskiego mają wykosić trawy na terenach należących do miasta. Inicjatywa dzieci w dzielnicy Mrzygłód ułatwiła zadanie pracownikom magistratu. Chciałem podziękować młodzieży, a ich rodzicom pogratulować postawy ich pociech, z pewnością wyrosną z nich działacze społeczni. Szanowni Państwo, jedynym powodem opóźnienia w koszeniu terenu boiska była deszczowa pogoda wynikiem której były lokalne podtopienia terenu. Według poprawionego harmonogramu robót, dniem rozpoczęcia koszenie trawy na terenie boiska w dzielnicy Mrzygłód był 11 czerwca i w tym dniu przystąpiono do wykonania zadania. Sprzęt, którym dysponują pracownicy koszący trawę sprawi, że murawa boiska będzie nadawała się do gry w piłkę - powiedział burmistrz Janusz Romaniuk.