30-lecie NSZZ Solidarność

30-lecie NSZZ Solidarność

W piątek 1 października w Zespole Szkół Publicznych nr 5 w Myszkowie odbył się turniej piłki nożnej z okazji jubileuszu 30-lecia powstania NSZZ „Solidarność” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Myszkowa.

Nagrody w turnieju ufundował Zarząd Regionu Częstochowskiego Solidarności, Pani Poseł Jadwiga Wiśniewska i Burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk.

W dalszej części obchodów powstania Związku nastąpiło otwarcie wystawy okolicznościowej w MDK w Myszkowie. Po muzycznym wstępie w wykonaniu Roberta Machury w uroczystości poprowadzonej przez dyrektora MDK Jarosława Jaskólskiego z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili: Poseł Jadwiga Wiśniewska, Burmistrz Janusz Romaniuk, Przewodniczący Zarządu Regionu Częstochowskiego Mirosław Kowalik, Radny Wojewódzki Andrzej Hutnik, Starosta Myszkowski ??ukasz Stachera, Czesław Świerczyński (wyróżniony odznaczeniem), członek Zarządu Regionu Zbigniew Bonarski oraz przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność i Członek Zarządu Regionu Andrzej Giewon. Wystawa fotografii, plakatów i innych pism ulotnych obejmuje swym zasięgiem całą historię XXX lat Solidarności - a na tym tle czynny w nich udział działaczy z Myszkowa.

W drugiej części uroczystości nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i licznie zgromadzonych gości spod MDK do Kościoła pw. Świętego Stanisława, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Solidarności.