Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

30-lecie NSZZ Solidarność

Filtrowanie aktualności

data od

data do

30-lecie NSZZ Solidarność

W piątek 1 października w Zespole Szkół Publicznych nr 5 w Myszkowie odbył się turniej piłki nożnej z okazji jubileuszu 30-lecia powstania NSZZ „Solidarność” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Myszkowa.

Nagrody w turnieju ufundował Zarząd Regionu Częstochowskiego Solidarności, Pani Poseł Jadwiga Wiśniewska i Burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk.

W dalszej części obchodów powstania Związku nastąpiło otwarcie wystawy okolicznościowej w MDK w Myszkowie. Po muzycznym wstępie w wykonaniu Roberta Machury w uroczystości poprowadzonej przez dyrektora MDK Jarosława Jaskólskiego z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili: Poseł Jadwiga Wiśniewska, Burmistrz Janusz Romaniuk, Przewodniczący Zarządu Regionu Częstochowskiego Mirosław Kowalik, Radny Wojewódzki Andrzej Hutnik, Starosta Myszkowski ??ukasz Stachera, Czesław Świerczyński (wyróżniony odznaczeniem), członek Zarządu Regionu Zbigniew Bonarski oraz przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność i Członek Zarządu Regionu Andrzej Giewon. Wystawa fotografii, plakatów i innych pism ulotnych obejmuje swym zasięgiem całą historię XXX lat Solidarności - a na tym tle czynny w nich udział działaczy z Myszkowa.

W drugiej części uroczystości nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i licznie zgromadzonych gości spod MDK do Kościoła pw. Świętego Stanisława, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Solidarności.

23

WRZ

2014

2617

razy

czytano

2052/2731

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.