Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Gimnazjum Nr 5 gości młodzież z Francji

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gimnazjum Nr 5 gości młodzież z Francji

W dniach 26.03 – 02.04.2008r. Gimnazjum Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Roberta Schumana w Myszkowie podejmuje grupę młodzieży (30 uczniów) i 3 nauczycieli z Francji – ojczyzny patrona szkoły. Spotkanie odbywa się w ramach obustronnej wymiany szkolnej, nad którą honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Myszków.

Bezpośrednie poznanie się młodych Polaków i Francuzów ma mobilizować do uczenia się języków obcych – j. angielskiego i j. francuskiego, rozbudzić zainteresowanie dla odmiennej tradycji i zwyczajów, a także uczyć tolerancji i likwidować stereotypy w postrzeganiu innych nacji.
W trakcie wizyty nasi goście zwiedzają miasto, zakład produkcyjny w Myszkowie. Biorą również udział w trzech wycieczkach: do Krakowa i Wieliczki, Ogrodzieńca i Częstochowy.

Szkoła College ST. Augustyn, jest szkołą ponadpodstawową, położoną w dolinie Loary, w zachodniej Francji. Uczy się w niej 660 uczniów w wieku 11 do 15 lat. Wszyscy uczą się angielskiego jako pierwszego języka obcego. Mogą oni wybrać też łacinę, a kiedy skończą 12 lat – drugi współczesny język jako dodatkowy – niemiecki lub hiszpański. W szkole jest ok. 70 nauczycieli, a dyrektorem jest Christophe Martineau.
Anger leży nad rzeką Maine, w okolicy zwanej Andegawenia, która znana jest ze swych średniowiecznych zamków i arrasów . W mieście mieszka ok. 200 tyś ludzi, a znajduje się ono w niedalekiej okolicy oceanu atlantyckiego – wystarczy ok. 1,5 godziny by dotrzeć na wybrzeże.

23

WRZ

2014

2726

razy

czytano

1545/2764

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.