Pierwsze nocne pływanie

Pierwsze nocne pływanie

Noc z 26 lutego na 27-go to noc I Rodzinnego Maratonu Pływackiego. Pomysłodawcą i organizatorem było Stowarzyszenie Podlas. Bardzo aktywnie w imprezę włączył się MOSiR. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak.

Atrakcyjność imprezy sprawiła, że na basenie pojawiło się 120 osób. Planowane 30 km do przepłynięcia zmieniło się w 127 km, które zawodnicy pokonywali od g.22.00 w sobotę do 6.00 rano w niedzielę. Uroczystego otwarcie maratonu dokonali z-ca burmistrza Iwona Franelak i dyrektor MOSiR-u Piotr Wysocki. Imprezę zakończył Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak, przepływając z uczestnikami ostatnie metry basenu w towarzystwie niepłynącego v-ce Marszałka Województwa Śląskiego Mariusza Kleszczewskiego. MOSiR, jako gospodarz imprezy, udostępnił wszystkim obecnym na maratonie swoje zaplecze. Można więc było bezpłatnie skorzystać z siłowni, sauny, sal do ping-ponga. Bożena Włodarska przeprowadziła kurs pierwszej pomocy, a Stowarzyszenie Podlas uatrakcyjniło imprezę o pokaz strojów kąpielowych na wesoło. Dla wszystkich przygotowano bezpłatny bufet z pysznymi bułeczkami, ciastem domowego wypieku oraz napojami. Jak podkreśla Burmistrz Żak - "Instytucje miasta i ludzie tam pracujący zawsze są otwarci na inicjatywy naszych stowarzyszeń. Ta nocna impreza pokazała, że nie zawsze najważniejsze są pieniądze. Liczy się pomysł i chęć jego realizacji. Nam tych chęci nie brakuje. Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym I Rodzinnym Maratonie Pływackim i dziękuję wszystkim za świetne przygotowanie oraz przeprowadzenie tej imprezy".

Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak uhonorował najlepszych pucharami i dyplomami.

Kategoria Kobiet

I miejsce Nina Cupiał 10 km
II miejsce Katarzyna Janocha 5,5 km
III miejsce Roksana Skwara 3,2 km

Katogoria Mężczyzn

I miejsce Roman Nowak 9.2 km
II miejsce Radosław Haluk 7,5 km
III miejsce Michał Pieroń 5,9 km

Najstarszy uczestnik Zbigniew Ginalski 72 lata 5 km
Najstarszy uczestnik wśród kobiet Zofia Chwalba 66 lat
Najmłodszy uczestnik Nikodem Szczepańczyk 3 latka
Najliczniejsza rodzina Szczepańczyk Renata, Wojciech, Nikodem Natalia i Jakub

Organizatorzy dziękują sponsorom: V-ce Marszałkowi Województwa Ślaskiego Mariuszowi Kleszczewskiemu, Radnym Miasta Myszkowa: Halinie Skorek-Kawka, Janowi Kotowiczowi, firmie "Polonia Logistyka" oraz Tadeuszowi Garncarzowi. Ratownikom: ??ukaszowi Fajerowi i Arturowi Raczkowi oraz wszystkim członkom Stowarzyszenia PODLAS za pomoc w organizacji.

Pierwsze nocne pływanie (Ilość zdjęć w galerii: 12)