Rowerowo na Podlasie

Rowerowo na Podlasie

W niedzielę, 17 kwietnia 2011 r. na boisku Stowarzyszenia PODLAS w Myszkowie odbył się XXXIII Rodzinny Zlot Urodzinowy Klubu PTTK "M-2" w ramach Roku Turystyki Rodzinnej PTTK. Uczestniczyło w nim pół tysiąca osób, z których co czwarty przystąpił do praktycznej części egzaminu na kartę rowerową, przeprowadzanego przez policjantów myszkowskiej drogówki. Sprawdzian umiejętności jazdy na jednośladzie dla każdej grupy egzaminowanych poprzedzany był pogadanką o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, wygłaszaną przez policjantów: Sebastiana Kozioła, Mariusza Gocyłę i Roberta Skorka.

Uczestnicy zlotu otrzymali pamiątkowe odznaki, czerwone światełka do roweru, okolicznościową pieczątkę. Stowarzyszenie "Podlas" przygotowało nagłośnienie i słodycze, pizzeria "Capri" ufundowała grochówkę dla turystów, "Sokpol" podarował słodkie napoje. Na zlot przyjechali rowerzyści z Bytomia, Poraja, Poręby, Przyrowa, Radomska, Strzyżowic, Zawiercia oraz oczywiście Myszkowa. Dla cyklistów posiadających kartę rowerową p.t.kol. Ryszard Konopka przeprowadził przejażdżkę po okolicach Osińskiej Góry. Odbyły się 3 konkursy zręcznościowe z nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Myszkowa.

A oto zwycięzcy zręcznościowych zmagań:
- rzut beretem wygrał Rafał Nowak (Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego Myszków), II m. Krzysztof Koścień, III m. Tomasz Jadowski "Podlas" Myszków, IV m. Grzegorz Witek klub "M-2";
- rzuty lotkami wygrał ??ukasz Kortas klub "M-2", II m. Kazimierz Hąc PTTK Poręba, III m. Grzegorz Karoń (ZSP nr 3), IV m. Katarzyna Janocha klub "M-2";
- skok z walizką wygrał Tomasz Jadowski "Podlas", II m. Piotr Witek klub "M-2", III m. Mateusz Kokoszka (LO Myszków), IV m. Michał Jagieło klub "M-2".

Odznakę Fotografa Krajoznawcy w stopniu brązowym zdobył zlotowy fotoreporter Robert Kotarski. W zlocie uczestniczyło kilkadziesiąt rodzin obserwujących zmagania swych pociech na rowerowym torze egzaminacyjnym na terenie ośrodka nauki jazdy p. Sokoła, któremu dziękujemy za udostępnienie placu). Komandorem zlotu był p.t.kol. Marian Kotarski, kierownikiem mety Grzegorz Pala ("Podlas").

Rowerowo na Podlasie (Ilość zdjęć w galerii: 3)