Zlot samochodów tuningowych

Zlot samochodów tuningowych

W niedzielę, 27. kwietnia br. na parkingu koło MYSTAL'u słychać było ryk sportowych samochodów oraz można było poczuć zapach spalonej gumy. Wszystko to za sprawą zlotu samochodów tuningowych z Myszkowa i okolic.

Już od dawna w Myszkowie istnieje grupa ludzi, których wspólną pasją są modyfikacje samochodów, wyjazdy na "zloty" krajowe i zagraniczne.

1 maja 2005 r. rozpoczął swoją działalność klub miłośników motoryzacji "FANATYCY KIEROWNICY". Łączy on ludzi interesujących się szeroko pojętą motoryzacją, w tym także tuningiem. Pierwsza tego typu impreza odbyła się 15 października 2006 r.

"II piknik z FK", który odbył się w ubiegłą niedzielę, to impreza otwierająca sezon tuningowy. W spotkaniu tym wzięli udział miłośnicy tuningu oraz motoryzacji z całej poludniowej Polski. Organizatorzy chcieli zapewnić głównie dobrą zabawę a niekoniecznie twardą rywalizację. Odbyły się konkurencje, takie jak: przeciąganie dwóch terenówek 4x4, rzut felgą w dal, pchanie malucha na czas. Z popularnych konkurencji tuningowych "zlotowych" warto wymienić: najgłośniejszy wydech, najgłośniejsze car-audio oraz najlepiej stuningowane auto zlotu.

Pchanie malucha na czas
1. Nemesis - 18,90 s.
2. Highway - 19,75 s.
3. TCS - 19,84 s.

Najlepiej stuningowane auto
1. Fiat Seicento
2. Honda Civic
3. Opel Calibra

Przeciąganie 4x4
1. Nemesis - 17,16 s.
2. Exodus - 17,47 s.
3. Off Road-owcy - 18,06 s.

Rzut felgą
1. Marcin (Nemesis) - 12,45 m
2. Kowalek (Centomania) - 10,00 m
3. Arek (Nemesis) - 9,20 m

Najgłośniejsze Car-Audio
1. Loczek - 119,3 Db
2. Mayday - 112,2 Db
3. Polo - 111,5 Db

Najgłośniejszy wydech
1. Patrol - 119,9 Db
2. Andol - 119,5 Db
3. Piczu - 119,4 Db

Dodatkową atrakcją był pokaz palenia gumy w wykonaniu uczestników. Na zakończenie rozdano nagrody w formie pucharów za poszczególne konkurencje oraz pamiątkowe dyplomy, które ufundował Burmistrz Miasta Janusz Romaniuk. W organizację tegorocznej imprezy włączył się Wydział Promocji UM Myszków.