Godzina dla Ziemi 2012

Godzina dla Ziemi 2012

Godzina dla Ziemi to największa ogólnoświatowa akcja, która wyniknęła z inicjatywy ekologicznej organizacji WWF (World Wide Fund for Nature). Jest powtarzana co rok od 2007 roku. Godzina wyłączonego prądu, zgaszonych świateł. W tym roku, przypada ona na dzień 31 marca od godz. 20.30 do 21.30. Dwa lata temu akcja ta ogarnęła ok. 130 krajów, a rok temu już 135. Przyłączyć się do niej może każdy i każda instytucja.

Pomyślmy… Pogrążone w nocnych ciemnościach miasta i nareszcie ostry, klarowny widok... widok nieba i gwiazd… Oszczędność godziny energii elektrycznej i godzina zadumy nad naszą cywilizacją, w której zaistniało tyle zmian w porównaniu do innych czasów, gdy domostwa rozświetlały lampy naftowe, w salonach płonęły świece, a i wcześniejszych. Czas na refleksję nad światem, w którym życie jest jednak coraz to bardziej uzależnione od energii elektrycznej, a tym samym od jej źródeł. Najważniejszym wnioskiem z tej akcji jest ten mówiący o dobru tej energii. I konieczności jej oszczędzania.

Więcej informacji o akcji "Godzina dla Ziemi" na specjalnym portalu www.wwf.pl/godzinadlaziemi.