Francja zwycięzcą Dziecięcego Euro Myszków 2012

Francja zwycięzcą Dziecięcego Euro Myszków 2012

Losowaniem meczów, 4 maja w Hucisku, rozpoczęto Międzynarodowy Turniej Piłkarski Dziecięce Euro Myszków 2012. Pierwszą, tego typu międzynarodową imprezę w mieście, można było zorganizować dzięki wielu ludziom dobrej woli.

Głównym organizatorem był Urząd Miasta Myszkowa, który wspólnie z UKS MOSiR, TRS Millenium, przy wsparciu wicemarszałka Mariusza Kleszczewskiego przygotował imprezę, jakiej jeszcze w mieście nie było. Na nasze zaproszenie odpowiedziały drużyny z Broxtowe w Anglii, Angers we Francji i Koprivnice w Czechach. Dziecięce drużyny, w piątek 5 maja, na stadionie MKS-u walczyły o tytuł mistrza imprezy. W sumie rozegrano sześć meczów w systemie „każdy z każdym”. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyli Francuzi.

Lp. Nazwa zespołu Mecze Punkty Bramki
1. ANGERS 3 9 12-1
2. FC KOPRIVNICE 3 6 6-8
3. UKS MYSZKÓW  3 3 2-7
4. BEESTON CENTURIONS  3 0 3-7

1. Mecz
FC KOPRIVNICE 0 - 5 ANGERS
2. Mecz
UKS MYSZKÓW  1 - 0 BEESTON CENTURIONS
3. Mecz
FC KOPRIVNICE 2 - 1 UKS MYSZKÓW
4. Mecz
ANGERS 2 - 1 BEESTON CENTURIONS
5. Mecz
FC KOPRIVNICE 4 - 2 BEESTON CENTURIONS
6. Mecz
ANGERS 5 - 0 UKS MYSZKÓW

Dodatkową atrakcją był konkurs ogłoszony przez Powiatową Komendę Policji ”Kibic przez duże K”. Każdemu z naszych gimnazjów przypisano jedna drużynę i tak G-1 kibicowało drużynie czeskiej, G-3 angielskiej, G-5 francuskiej, a G-2 i G-4 naszym zawodnikom. Bardzo pomysłowo prezentowały się „jedynka”,  „piątka” oraz „dwójka”. Komendant Policji Dominik ??ączyk uhonorował kibiców pamiątkowymi pucharami. Pogoda dopisywała, kibice też, zapał we wszystkich drużynach był olbrzymi, wszystko to spowodowało, że imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych. Nasze trzecie miejsce może lekko rozczarowywać, lecz jeżeli weźmie się je za wróżbę dla naszej reprezentacji na EURO 2012 to jest to bardzo dobre miejsce. Patronem medialnym była Gazeta Myszkowska, a TVP Katowice w wiadomościach sportowych 6 maja umieściło całkiem sporą relację z imprezy.

Organizatorzy jeszcze raz bardzo serdecznie dziękują sponsorom:
Urząd Marszałkowski
Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów Spółka Akcyjna