Polska Biega 2012

Piąty rok z rzędu Miasto Myszków weźmie udział w akcji "Polska Biega", która w tym roku zaplanowana jest na weekend 18-20 maja. Myszkowski bieg odbędzie się w sobotę, 19 maja na stadionie miejskim w Myszkowie, gdzie zostanie wytyczona trasa biegu.

Od godziny 9:00 do godz. 10:15 planowane są zapisy, na godz. 11:00 zaplanowany jest bieg główny o długości 3 km. Wcześniej na specjalnie wytyczone trasy wybiegną przedszkolaki (100 metrów) i dzieci szkół podstawowych klas I-III (400 metrów).

Warunkiem uczestnictwa jest złożenie w dniu biegu w biurze zawodów podpisanego oświadczenia biegacza pełnoletniego lub oświadczenia rodzica (w przypadku dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia).

Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich mieszkańców Myszkowa do aktywnego spędzenia sobotniego przedpołudnia.

Więcej informacji o akcji Polska Biega oraz biegu w Myszkowie znajdą Państwo tutaj

Dodatkową atrakcją będzie akcja „Myszków na straży trzeźwości”, organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Straż Miejską. Jej celem jest pokazanie, jak zachowuje się człowiek prowadzący pojazd po spożyciu alkoholu i innych środków odurzających oraz jakie najczęściej są konsekwencje takich poczynań. Oprócz tego zostanie przeprowadzony pokaz pierwszej pomocy.

Każdy będzie miał możliwość przejechać się samochodem w alko-goglach (oczywiście tylko osoby z prawem jazdy), sprawdzić co dzieje się z człowiekiem na symulatorze zderzeń oraz wiele innych, edukacyjnych „atrakcji”.

Początek akcji o godz. 10.00.