Noc Sobótki

W dniu wczorajszym na Osińskiej Górze w Noc Sobótki po raz kolejny ogień "rozpalił" myszkowian a muzyka porwała do tańca. Ten ludowy obyczaj co roku przyciąga coraz więcej osób i cieszy się coraz większa popularnością, sławiąc Myszków na całe województwo i kraj. Przykładem tego może być obecność telewizji Silesia (TV S), która już następnego dnia pokazała, jak bawi się Myszków (zobacz i przeczytaj o Myszkowskiej Sobótce).

Tuż po zapadnięciu zmroku, po wprowadzeniu w wykonaniu teatru ognia, Burmistrz Janusz Romaniuk wraz z Dyrektorem MDK Jarosławem Jaskólskim podtrzymali kult Sobótki, rozpoczynając tym samym zabawę wokół obrzędowego ogniska, wokół którego przy rytmach kapeli "To i Owo" bawili się mieszkańcy naszego miasta.